Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Wyprzedaż płytek
Porady

Coroczna wyprzedaż płytek

Celem wielu osób jest kupno tanich płytek ściennych bądź podłogowych. Można je zakupić w wielu sklepach budowlanych. Coraz częściej oferowana jest wyprzedaż płytek.

Kupno płytek – co trzeba wiedzieć?

Jeżeli celem jest kupno tanich płytek ściennych bądź podłogowych, trzeba zwrócić uwagę na ich jakość. Nierzadko największe firmy oferują ciekawe oferty promocyjne. Dzięki nim można zakupić płytki podłogowe w relatywnie niskiej cenie. Co istotne, płytki produkowane są obecnie przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Przekłada się to na ich jakość. Okazuje się, że nawet najtańsze modele płytek zrobione są z materiałów wysokiej jakości. Świetnym przykładem będą płytki gresowe, które są łatwe w montażu i dostępne w atrakcyjnej cenie. Mają one świetne właściwości. Można je zainstalować zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Nie każdy wie o tym, że gres powstaje w wyniku wypalenia mieszanki skalenia, kwarcu, kamionki, a ponadto kaolinu. Kolejno poddawany jest obróbce w temperaturze przekraczającej 1200 st. Celsjusza. Właściwy sposób prasowania takich płytek wpływa na ich solidność. Dlatego można zakupić tanie płytki gresowy świetnie sprawdzające się nie tylko w kuchni, ale też w łazience czy w przedpokoju. Możliwości jest wiele. Zobacz więcej na https://kaflando.pl/.

Najlepsze płytki do domu

Warto wiedzieć o tym, że tanie płytki podłogowe w wielu przypadkach nie są rektyfikowane. Oznacza to w skrócie, iż nie zostały mechaniczne przycięte. Efektem tego jest to, że ich brzegi najczęściej są nierówne, dlatego fuga między nimi jest nieco szersza. W przypadku, gdy dobierze się właściwy kolor fugi do płytek, nie powinno pojawić się żaden kłopot. Oczywiste jest to, że płytki gorszej klasy będą zdecydowanie tańsze od modeli w klasie pierwszej. Nie oznacza to jednak od razu, iż zastosowany w nich materiał jest gorszego jakości. Najczęściej mowa tutaj o mniejszych wymiarach niż tych podanych na pudełku. Co więcej, płytka w niektórych przypadkach jest też nierówna. W przypadku, kiedy człowiek układający płytki ma niezbędne doświadczenie, bez problemu zamontuje je w taki sposób, żeby wszelkie niedoskonałości nie były widoczne. Celem jest dobranie właściwych do siebie boków płytek, żeby nierówności były skutecznie zamaskowane. Coraz częściej oferowana jest wyprzedaż płytek. Można je kupić nawet za 60 proc. ceny początkowej. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie pięknego pomieszczenia mieszkalnego w przystępnej cenie, a jest to priorytet wielu osób. Płytki ścienne, jak i podłogowe powinny być wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu.