Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

cegły klinkierowe
Budownictwo

Czym są cegły klinkierowe i jakie są ich zastosowania?

Cegła klinkierowa powstaje z mieszaniny naturalnych materiałów, takich jak glina i piasek. Jednak z uwagi na to, że wypalana jest w wysokiej temperaturze, która przekracza 1000 stopni Celsjusza, to też wyróżnia się wieloma właściwościami, pozwalającymi uznać ją za produkt wyższej klasy niż tradycyjna cegła. Przekłada się to na wyższą cenę, którą mimo wszystko warto zapłacić, żeby cieszyć się efektowną i wytrzymałą na uszkodzenia oraz czynniki atmosferyczne elewacją.

Co to jest cegła klinkierowa?

Pod nazwą „cegła klinkierowa” kryje się cegła wyprodukowana ze specjalnego rodzaju gliny połączonej z piaskiem, która wypalana jest w temperaturze między 1100 a 1300 stopni Celsjusza. Po procesie wypalania otrzymujemy produkt, który jest niezwykle wytrzymały i odporny na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne. Ponadto cegła klinkierowa nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych, a także nie jest jej straszny deszcz ani mróz. Klinkier wykazuje też bardzo niską nasiąkliwość, która nie przekracza 6%. Kolejną jego zaletą jest ognioodporność, dzięki której cegły klinkierowe nie ulegają zniszczeniu nawet wtedy, gdy mają bezpośredni kontakt z ogniem. Posiadacze elewacji klinkierowej chwalą ją sobie również za właściwości cieplne oraz to, że nie wymaga ona impregnacji i łatwo utrzymać ją w czystości. 

Jakie zastosowanie ma cegła klinkierowa?

Cegła klinkierowa jest bardzo często wykorzystywana w budownictwie, przede wszystkim jako elewacja, a także znajduje zastosowanie na kominie. Ale na tym nie koniec, ponieważ z powodzeniem można ją użyć na zewnętrzne schody czy ogrodzenie. Producent cegły klinkierowej Feldhaus posiada bogatą kolekcję, w skład której wchodzą cegły klinkierowe w różnych kolorach i odcieniach, które można wykorzystać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Powszechne jest stosowanie tego rodzaju efektownej i wytrzymałej cegły ognioodpornej jako okładziny wokół kominków oraz jako ściennych elementów ozdobnych. Klinkier idealnie wpisze się we wnętrza urządzone w stylu loftowym oraz industrialnym. Decydując się na cegłę klinkierową elewacyjną, warto rozważyć zakup klinkieru brukowego, znajdującego zastosowanie m.in. na placach wokół domów i podjazdach do garaży. Wytrzymała kostka klinkierowa perfekcyjnie spełnia swoje zadanie przez lata, będąc przy okazji funkcjonalną ozdobą posesji. 

Ogromny wybór cegły klinkierowej marki Feldhaus sprawia, że wśród asortymentu każdy znajdzie idealny produkt do swojego domu. Sprawdź ofertę i zamów wysokiej jakości klinkier w atrakcyjnej cenie!