Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

idealnie ciepła łazienka
Nieruchomości

Idealnie ciepła łazienka? Z tymi grzejnikami to możliwe

W ciepłej łazience przyjemnie brać kąpiel lub prysznic. Łatwo wysuszyć wilgotne ręczniki, ponadto nie trzeba martwić się o zmarznięcie najmłodszego członka rodziny, który jest przebierany po kąpieli. Przed nam zadanie, a właściwie wyzwanie – stworzyć komfortowe miejsce, łazienkę, w której musi panować wyższa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach. 

Grzejniki elektryczne – niekoniecznie drogo

Choć podwyżki prądu nie zadowalają, nie mamy wyjścia, musimy płacić. Możemy jednak oszczędnie i bardziej racjonalnie korzystać z elektryczności, nie tracąc chociażby na komfortowym cieple w łazience. Rynek oferuje nam dziś bowiem elektryczne grzejniki. Nowoczesne urządzenia, nierzadko o wielu dodatkowych funkcjach. Dzięki nim można zagwarantować sobie i domownikom komfort termiczny oraz brak strachu przed tym, ile przyjdzie nam zapłacić po zimowym sezonie. 

Do wyboru są elektryczne grzejniki drabinkowe, nazywane również suszarkami, bo łatwo na nich wysuszyć ręczniki czy niewielkie elementy garderoby. Alternatywę stanowią maty grzewcze, które instaluje się pod podłogą lub ścianą. Jeszcze inne rozwiązanie to promienniki podczerwieni, również nadające się do zastosowania w łazienkach. Każdy z tych modeli znajdziemy w ofercie Econovli. Czym się charakteryzują poszczególne modele? Które funkcje i w jaki sposób dopasować do własnych potrzeb oraz typu łazienki?

Grzejniki drabinkowe – ciepło i sucho

Grzejniki drabinkowe są dziś jednym z najbardziej popularnych i najuniwersalniejszych rozwiązań. Ze względu na dostępność różnych rozmiarów, sposobu wykonania czy nawet kolorystyki, wpisują się w potrzeby dowolnej łazienki. Można je montować w obszernych salonach kąpielowych i malutkich łazienkach. Duże pole do popisu, jeśli bierzemy pod uwagę miejsce montażu, daje szansę na zagospodarowanie i efektywne ogrzewanie najbardziej nietypowych łazienek. 

Atutem tak zwanych drabinek jest ich dodatkowa funkcja – możliwość suszenia. Oczywiście nie dopiero co wyjętej z pralki porcji prania, ale przede wszystkim wilgotnych ręczników czy bielizny. To o tyle ważne, że mokre ręczniki nie są przyjemne w użytkowaniu, a zbierająca się w nich wilgoć staje się pożywką dla mikrobów. Ponadto, im dłużej pozostaną one wilgotne, tym mniej przyjemniej będą pachniały. 

Maty grzewcze – gdy potrzebujesz wspomagania dla innego źródła ciepła

Maty grzewcze sprawdzają się głównie wtedy, gdy mają za zadanie dogrzewać łazienkę wraz z innego rodzaju grzejnikiem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by tylko one zapewniały komfort termiczny w tym pomieszczeniu. Widoczną zaletą jest to, że ich po prostu nie widać. Umieszczone pod podłogą lub pod glazurą na ścianie, nie zajmują zbędnie miejsca, a jednak grzeją!

Jeśli w łazience dbamy o pielęgnację maluszka, kąpiemy go i przebieramy, taka mata umiejscowiona w okolicy wanienki czy miejsca do przebierania, bardzo szybko rozgrzeje tę okolicę do pożądanej temperatury. Za jej pomocą można tylko dogrzewać, z myślą o wymagających członkach rodziny, lub zapewniać komfort cieplny w całej łazience, bez korzystania z innych urządzeń. 

Promienniki podczerwieni – niezwykle nowocześnie i wciąż funkcjonalnie

Promienniki podczerwieni poszerzają grono swoich zwolenników. Łączą zalety dotychczas znanych nam modeli grzejników. Są oszczędne, bo szybko uzyskują pożądaną temperaturę i długo ją utrzymują. Klasyczne modele są niemal płaskie, można je umieszczać właściwie w dowolnym miejscu. Te, które kryją się za lustrem, szafką lub relingiem, stają się jeszcze bardziej praktyczne. Łatwiej wpisać je w najbardziej wyszukaną aranżację łazienki. 

Trzy rodzaje grzejników, a w każdy z nich warto zainwestować, nie tylko dla uzyskania estetyki i podkreślenia nowoczesności łazienki. Który z nich wybrać? Oceńmy własne potrzeby. Sprecyzujmy priorytety. Wybierzmy wymarzony model, by cieszyć się ciepłem i oszczędnościami!