Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Jak działa skup nieruchomości
Poradnik

Jak działa skup nieruchomości i czy warto skorzystać z oferty?

Coraz więcej firm na rynku zajmuje się skupem nieruchomości. Wiele osób zastanawia się, czy warto skorzystać z oferty takiej firmy. Jak działa skup nieruchomości? Kto może skorzystać z oferty?

Skup nieruchomości za gotówkę

Sprzedaż mieszkania, domu czy lokalu wymaga poświęcenia sporo czasu. Na początku trzeba sfotografować porządnie obiekt i zamieścić ogłoszenie. Można także udać się do agencji nieruchomości, która pośredniczy w kupnie i sprzedaży mieszkań i domów. Jednak w takim wypadku należy liczyć się z wysoką prowizją. Dobrym sposobem i bardzo szybkim jest skorzystanie z firmy, która zajmuje się skupem nieruchomości za gotówkę. Takich miejsc w Polsce jest bardzo dużo. Są firmy o zasięgu regionalnym i ogólnokrajowym. Większość z nich skupuje wszystkie nieruchomości bez względu na ich stan techniczny oraz lokalizację. Dużą zaletą jest fakt, że transakcja odbywa się szybko, a gotówka wypłacana jest w ciągu kilku dni do ręki lub na wskazane konto.

Jak działa skup nieruchomości?

Sprzedaż nieruchomości wiąże się z wieloma formalnościami, a nie zawsze właściciel wie, od czego zacząć. Oczywiście jest to także czas. Dobrym sposobem jest skorzystanie ze skupu nieruchomości. Jest to firma, która skupuje wszelkie nieruchomości, a umowa zostaje podpisana z właścicielem taka sama, jak w przypadku sprzedaży bez pośredników osobie prywatnej. Pierwszym krokiem, aby sfinalizować transakcję, jest umówienie się na wycenę. Rzeczoznawca przyjeżdża na miejsce i wycenia wartość mieszkania czy lokalu. Jeśli podana kwota odpowiada sprzedawcy i kupującemu, to następnym etapem jest umówienie się spotkanie u notariusza. Dużą zaletą takiej metody jest fakt, że skup nieruchomości najczęściej współpracuje z zaprzyjaźnionym notariuszem i można się umówić szybko na konkretny termin. Dodatkowo sprzedający nie musi znać się na żadnych przepisach, gdyż wszystkimi formalnościami zajmuje się strona kupująca. Skup nieruchomości także informuje, jakie dokumenty są niezbędne, aby zakończyć sprzedaż z powodzeniem. W wielu firmach gotówkę można otrzymać w ciągu 7 dni do ręki bądź na konto. Zdarzają się także takie miejsca, które wypłacają pieniądze nawet w ciągu 24 godzin od podpisania umowy.

Dlaczego warto skorzystać ze skupu nieruchomości?

Firmy zajmujące się skupowaniem nieruchomości są firmami profesjonalnymi, które są wypłacalne i rzetelne. Cała transakcja przebiega szybko i sprawnie, a sprzedający może liczyć na szybki zastrzyk gotówki. Dodatkowo w takim miejscu można sprzedać nieruchomości zadłużone, z niechcianymi lokatorami czy w słabym stanie technicznym.

Szukasz odpowiedniego skupu nieruchomości dla siebie?
Sprawdź solidex.com.pl od grupy MSI Capital.