Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

ozdabianie ściany
Poradnik

Jak efektownie ozdobić ścianę? Modne propozycje

W aranżacji każdego pomieszczenia i dowolnej przestrzeni liczą się nie tylko funkcjonalne elementy wyposażenia, lecz również dekoracje. To one dodają charakteru, są w stanie urozmaicić wystrój, ożywić go lub nieco stonować, gdy we wnętrze wkradł się chaos. 

Tapety, ramki ze zdjęciami, zegary, oświetlenie ścienne? Pomysłów na przyozdobienie ściany jest wiele. My podpowiadamy te sprawdzone oraz wpisujące się w tegoroczne trendy wnętrzarskie. 

Zegar jako ozdoba ścienna

Zegar to przyjaciel każdego wnętrza. Wskazuje upływający czas, godziny, minuty i sekundy, a gdy trzeba budzi z samego rana do pracy. Choć mamy go w swoich smartfonach i innych urządzeniach mobilnych, nie rezygnujemy z klasycznych budzików stacjonarnych oraz zegarów zawieszanych na ścianach. 

Te ostatnie są nam przydatne w domowych wnętrzach, bo przecież gotując w kuchni lub relaksując się w wannie, raczej nie mamy pod ręką telefonu. Wolimy spojrzeć na tradycyjny czasomierz. Po co? Aby wyjąć upieczone ciasto o czasie lub zdążyć z czynnościami pielęgnacyjnymi przed przybyciem gości. Ten sam zegar jest w stanie stać się wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. 

Zamiast małego zegarka, o którego istnieniu pamiętamy głównie dlatego, że słyszymy tykanie wskazówek, postawmy na duży zegar o unikalnym wykonaniu. W kuchni jego wskazówki mogą być wykonane w kształcie sztućców lub tło będzie pokrywało wnętrze wypełnione sypkimi artykułami spożywczymi. W salonie sprawdzi się duży zegar ścienny w stylu loftowym, który oferuje sklep https://www.dekoori.pl/. W sypialni mogą to być pojedyncze elementy umieszczane na ścianie niczym naklejki, które razem ze sobą złożone tworzą nietypowy obraz typowego zegara. 

Girlandy świetlne

Już wiemy, że oświetlenie to nie tylko walory praktyczne i obowiązkowy element wyposażenia każdego wnętrza, lecz również sposób na ozdobę pomieszczenia, nadanie mu niepowtarzalnej i domowej atmosfery. 

Wykorzystajmy ścianę jako tło i zawieśmy na niej świetlne girlandy. Mogą to być kule cotton balls lub sznury światła w zupełnie innym kształcie, dopasowanym zarówno do wystroju wnętrza, jak i jego przeznaczenia. Pokój dziecięcy ozdobią świetlne motyle lub geometryczne kształty, a salon zyska na wyjątkowej dekoracji, gdy girlanda świetlna przyjmie formę transparentnych i niewielkich punkcików. 

Tapeta – niedrogi sposób na odmianę wnętrza

Aranżację można zmienić w prosty, szybki i niedrogi sposób wybierając tapetę. Bardzo często to wystarczy, by na nowym tle dotychczasowe elementy wyposażenia stały się bardziej wyraziste, dostrzegalne, a tym samym wystrój nabiera nowego charakteru. 

W 2022 roku będziemy wybierać tapety we wzory geometryczne, zwierzęce, w motywy roślinne, by wpisać wnętrze w klimat urban jungle. W trendach znalazło się miejsce dla tapet w barwach pastelowych, w kolorystyce ombre oraz tych, które imitują naturalne drewno. 

Możliwości na efektowne ozdobienie ściany jest całkiem sporo! Stworzenie wnętrza modnego, klimatycznego i praktycznego, ale bez dużych wydatków jest możliwe. Wystarczy skorzystać z powyższych wskazówek.