Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

usuwanie pluskiew z mieszkania
Nieruchomości Poradnik

Jak pozbyć się niechcianych lokatorów z naszego mieszkania?

Pluskwy to bardzo podstępne i odporne szkodniki. Nie da się ich pozbyć domowymi sposobami, gdyż one nie są skuteczne. W związku z tym do ich wytępienia potrzebne są mocne środki chemiczne. Ich zakupem i rozpowszechnianiem zajmują się profesjonalne firmy dezynsekcyjne. Mitem jest, że robaki te zamieszkują tylko tam, gdzie panuje brud. Jest to nieprawda. Pluskwy są wędrowcami, toteż mogą przejść do nas same z mieszkań obok.

Skąd się biorą pluskwy w naszym mieszkaniu?

W zasadzie to my sami pomagamy im dostać się do naszego domu. W jaki sposób? Bardzo prosty. Wystarczy bywać u lekarza, fryzjera czy korzystać z komunikacji miejskiej. We wszystkich tych miejscach są fotele z miękkim obiciem, a to jak wiadomo ulubiona kryjówka pluskiew. Wyjeżdżając na urlop do pensjonatu lub hotelu, również narażamy się na niebezpieczeństwo. Pluskwy kryją się przecież w hotelowej pościeli czy obiciach łóżek. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że padliśmy ich ofiarą. Czerwone, swędzące plamy bardziej kojarzą się nam z alergią niż ugryzieniem pluskiew.

Korzystanie z takich miejsc jak second-handy również może stanowić zagrożenie. Pluskwy kryją się w ubraniach, więc takie sklepy z używaną odzieżą to dla nich idealne środowisko do żerowania. Posiadanie zwierząt domowych także przyczynia się do rozmnażania tych szkodników. Mogą one przejść z czworonoga na człowieka. Ich ulubionym pokarmem jest przecież ludzka krew. Kolonie pluskiew mogą pomieszkiwać także w takich miejscach jak wentylacja czy odpływ kanalizacyjny i cierpliwie czekać na dogodną okazję do ataku.

Na czym polega zwalczanie pluskwy?

Działanie to opiera się na spryskiwaniu całego mieszkania odpowiednio silnymi środkami chemicznymi. Zajmują się tym wykwalifikowane firmy dezynsekcyjne jak np. Stander. One wiedzą, jak dobrać środki tak, by wytępić szkodniki, a nie zaszkodzić domownikom. W walce z nieproszonymi gośćmi liczy się czas. Im wcześniej podejmie się interwencję, tym większa jest szansa na ich ostateczne unicestwienie. Pluskwy bowiem rozmnażają się bardzo szybko. Zbagatelizowanie ich obecności grozi więc prawdziwym najazdem z ich strony.

Poza tym firma, która będzie zajmowała się ich likwidacją, zażąda od nas całkiem sporych pieniędzy za wykonaną usługę. To wszystko przez to, że dezynsekcje całego mieszkania będzie trzeba powtórzyć co najmniej dwukrotnie. Jedynym plusem całej tej sytuacji jest fakt, że po takiej operacji taktycznej dotychczasowe pluskwy szybko poumierają, a nowe osobniki nie będą miały ochoty osiedlić się w naszym mieszkaniu.