Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

aneks kuchenny na wymiar
Porady

Jak wykończyć aneks kuchenny na wymiar?

Aneks kuchenny to niewielka przestrzeń, która może stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą ilością miejsca na kuchnię. W tym miejscu meble na wymiar to często jedyny sposób na zagospodarowanie przestrzeni w sposób optymalny i efektywny. W tym artykule przyjrzymy się, jak wykończyć to, co nazywamy aneksem kuchennym na wymiar.

Zaplanuj odpowiednio przestrzeń

Przed przystąpieniem do aranżacji aneksu kuchennego, warto dokładnie przemyśleć, jakie elementy są dla Ciebie najważniejsze. Chodzi tu przede wszystkim o funkcjonalność i wygodę użytkowania. Warto wziąć pod uwagę zarówno miejsce na przechowywanie sprzętu kuchennego i produktów spożywczych, jak i powierzchnię roboczą, którą może stanowić chociażby blat drewniany. W przypadku aneksu kuchennego na wymiar kluczowe znaczenie mają wymiary mebli, które powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu wykorzystać dostępną przestrzeń. Dobrze, gdyby wykonawca używał najnowszych zdobyczy techniki i stworzył wiele schowków, szuflad i szafek, budując dodatkową przestrzeń dzięki sprawdzonym materiałom i akcesoriom meblowym.

Wybór mebli i dodatków na wymiar

Wybór mebli na wymiar to kluczowy element wyposażenia aneksu kuchennego. Często stosuje się tam dużo szafek, które pozwolą na przechowywanie sprzętu kuchennego i produktów spożywczych. Zwróć także uwagę na to, czy meble są wyposażone w szuflady, które ułatwią organizację przestrzeni wewnątrz. Blat kuchenny na wymiar to kolejny ważny element wyposażenia kuchni. Powinien być on nie tylko estetyczny, ale również odporny na uszkodzenia i łatwy do czyszczenia. Coraz częściej wybierane są blaty wykonane z drewna, które nie tylko prezentują się pięknie, ale również są trwałe i odporne na uszkodzenia. Sprawdź ciekawą ofertę tych produktów w sklepie mckapka.pl. 

Dobierz odpowiedni kolor i styl

Decydując się na meble na wymiar, dobierz również ich odpowiedni kolor i styl. W przypadku aneksu kuchennego na wymiar ważne jest, aby meble pasowały do pozostałej części mieszkania. Warto również zastanowić się nad tym, jakie barwy najlepiej wpasują się w Twoje preferencje. W przypadku aneksu kuchennego dobrym wyborem są jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń.

Nie zapomnij o listwie przypodłogowej drewnianej

Listwa przypodłogowa oraz kątownik drewniany to elementy wykończenia, które są często niedoceniane, a jednak mają ogromny wpływ na wygląd całej przestrzeni. W aneksie kuchennym na wymiar warto zdecydować się na jedną z tych dwóch opcji, które pozwolą ukryć chociażby okablowanie oraz zamontować różnego rodzaju elementy LED. Sprawdź ofertę obu propozycji w tym miejscu: https://mckapka.pl/katowniki-drewniane/

Materiał zewnętrzny