Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

elektronarzędzia
Poradnik

Jakie elektronarzędzia przydadzą się w domowym warsztacie?

Niezależnie od zamiłowania do majsterkowania w każdym domu przyda się podstawowy zestaw narzędzi, dzięki którym można wykonać najprostsze naprawy i podstawowe prace montażowe. Pomijając klasyczne narzędzia ręczne, takie jak młotek, kombinerki czy wkrętaki, odwiedzając sklep z narzędziami, od razu warto zajrzeć do działu ze sprzętem elektrycznym. Elektronarzędzia znacząco ułatwiają pracę, a w niektórych przypadkach są po prostu niezastąpione. Jakie ich rodzaje przydadzą się w domu?

Wiertarki udarowe i wiertarko-wkrętarki

Podstawą domowego warsztatu powinna być wiertarka, najlepiej w wersji z udarem, dzięki czemu wiercenie otworów w betonowych murach przestanie być jakimkolwiek problemem. W profesjonalnych sklepach narzędziowych znajdziemy wiele wersji takich elektronarzędzi. Możemy zdecydować się na zakup tradycyjnej wiertarki sieciowej lub wybrać jej droższą, ale w pełni mobilną wersję akumulatorową. Jeśli potrzebujesz sprzętu do pracy w domu, jedynie do nawiercania otworów w ścianach pod kołki, wystarczy zamówić tanią wiertarkę sieciową. Gdy szukasz sprzętu bardziej poręcznego, wybierz urządzenie akumulatorowe. Niekiedy warto zdecydować się na zakup uniwersalnej wiertarko-wkrętarki. Każdy sklep z narzędziami ma dziś w ofercie wiele modeli akumulatorowych wiertarko-wkrętarek, które przydadzą się m.in. przy pracach związanych ze skręcaniem mebli.

Szlifierki kątowe

Niezwykle wszechstronnym narzędziem, w które warto wyposażyć domowy warsztat, jest szlifierka kątowa. To sprzęt, który po zastosowaniu odpowiedniego rodzaju tarczy można wykorzystać do cięcia i szlifowania różnorodnych powierzchni, w tym drewna, metalu, a nawet betonu. Po założeniu miękkiej tarczy takie narzędzie sprawdzi się również jako prosta polerka. W dobrze zaopatrzonych sklepach z elektronarzędziami dostępne są dziś zarówno szlifierki sieciowe, jak i akumulatorowe, bardziej poręczne, ale droższe. Jeśli na co dzień nie zajmujesz się majsterkowaniem i z elektronarzędzi korzystasz sporadycznie, lepszym wyborem będzie szlifierka sieciowa. Odwiedzając dowolny internetowy sklep z narzędziami, markową szlifierkę kątową zamówisz za kilkaset złotych.

Obok wiertarko-wkrętarki i szlifierki kątowej w zastosowaniach domowych przydać się mogą również inne elektronarzędzia. Jeśli masz ogród, będą to przede wszystkim elektronarzędzia ogrodowe, takie jak kosiarki, podkaszarki elektryczne i nożyce do żywopłotu. Gdy pracujesz z drewnem, mogą zainteresować Cię różnego rodzaju pilarki, szlifierki taśmowe i wyrzynarki. W sklepie narzędziowym znajdziesz wszystko, co przyda się w domowym warsztacie.