Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

rolety do jadalni
Porady

Jakie wybrać rolety do jadalni? Poznaj trendy w dekoracji

Wybór rolet do jadalni to bardzo odpowiedzialne zadanie. Przede wszystkim powinny spełniać swoje podstawowe funkcje, czyli być skuteczną przesłoną przeciwsłoneczną w jadalni. Poza funkcjonalnością powinny być również estetyczne. Wszystko dlatego, że rolety jadalniane pełnią ważną funkcję dekoracyjną w naszych domowych wnętrzach. Jak je wybrać i co jest teraz na czasie?

Zabezpiecz się przed słońcem i nie tylko

Rolety to bardzo ważny element wyposażenia każdej jadalni, w której znajduje się okno. Dzięki nim pomieszczenie nie będzie się nagrzewać, a każdy posiłek będzie smakował jeszcze lepiej. Oczywiście rolety mogą pełnić również rolę ważnego zabezpieczenia przed wścibskim wzrokiem sąsiadów lub przechodniów, czego także nie można pominąć. Wieczorami często dochodzi do sytuacji, że oświetlenie uliczne negatywnie wpływa na nastrój w domu lub nasz komfort. W takich sytuacjach również rolety do jadalni sprawdzą się znakomicie. 

Kluczowe parametry techniczne

W przypadku rolet do jadalni warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry techniczne. Przede wszystkim liczy się rozmiar rolet, czyli ich szerokość i długość. Powinna być optymalnie dopasowana do okna, w którym będą wykorzystywane. Kolejny ważny parametr to materiał, z którego powstała roleta, a także jego wskaźniki w zakresie przepuszczania światła słonecznego. Tu warto postawić na doświadczenie ekspertów lub też dobrać model bezpośrednio do swoich potrzeb. 

Oczywiście w tym wszystkim nie możemy zapominać o aspekcie estetyki. Ona również ma znaczenie. Roleta w jadalni pełni ważną funkcję dekoracyjną, dlatego powinna być dobrana idealnie do wyposażenia wnętrza, a także innych dekoracji. Dzięki temu stworzy się harmonijne połączenie, które wpłynie na nasze samopoczucie, jakość czasu spędzonego z bliskimi w trakcie posiłków, czy też zadowolenie z organizacji imprezy rodzinnej. Nadmierne nasłonecznienie lub słońce świecące w oczy uczestników obiadu może popsuć nawet najlepsze posiłki. Nie można o tym zapominać. Pod względem estetyki w jadalniach najczęściej wybierane są rolety o jasnych i ponadczasowych barwach, które delikatnie wpiszą się w różne style wykończenia wnętrz. Zbyt jaskrawe lub zdobione rolety mogą działać dekoncentrująco na domowników i w dłuższej perspektywie będą niepraktyczne. Oczywiście ostateczny wybór jest sprawą indywidualną. 

Co kupuje się do jadalni?

W ostatnich latach utrzymują się określone trendy w dekoracji jadalni. Klienci najczęściej stawiają na uniwersalne i praktyczne rolety rzymskie lub żaluzje. Te pierwsze charakteryzują się unikalną estetyką, dzięki czemu jadalnia jest jeszcze bardziej elegancka i wyjątkowa. Ponadto pomagają w stworzeniu w niej rodzinnej i przytulnej atmosfery. Alternatywą pozostają żaluzje, które reguluje się szybko i sprawnie, a także są nieco tańszym rozwiązaniem. O ile rolety rzymskie wybierane są najczęściej w jasnych barwach, to żaluzje często są ciemne, jednak nie zaburza to estetyki jadalni. Warto sprawdzić, który z produktów najlepiej będzie pasował do Twojego wnętrza. 

Najwyższa rynkowa jakość od Bobi-Decor

Renomowanym producentem i dostawcą rolet jadalnianych oraz innych przesłon przeciwsłonecznych jest firma Bobi-Decor. Jej specjaliści od lat dbają o zadowolenie klientów indywidualnych i biznesowych w całej Polsce. W ofercie marki znajdziesz zarówno standardowe produkty, jak i rolety produkowane na indywidualne zamówienie klienta. Każdy z produktów cechuje się najwyższą rynkową jakością, dbałością o najdrobniejsze detale wykonania, a także wytrzymałością eksploatacyjną. Warto skontaktować się z przedstawicielami marki lub odwiedzić jej stronę internetową, aby zapoznać się ze szczegółową ofertą.