Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Nieruchomości Poradnik

Krzesła drewniane czy metalowe do kuchni?

Jeżeli nasza kuchnia ma wystarczająco dużą powierzchnię, warto wstawić do niej stół z krzesłami. Wiele osób deklaruje, że kuchnia to prawdziwe serce domu czy mieszkania i że lubią jeść w niej posiłki a nawet przyjmować gości podczas niezobowiązujących spotkań towarzyskich. Stół w kuchni może być również dobrym miejscem na przygotowanie posiłków bez konieczności stania przy blacie. Warunkiem wygodnego siedzenia – czy to przy pracy czy przy relaksującej kawie – są wygodne krzesła. Wybór jest ogromny i to w każdym przedziale cenowym – od krzeseł tanich, przez takie z umiarkowanej półki cenowej, po drogie wyroby o charakterze ekskluzywnym. Najbardziej popularne są krzesła drewniane i metalowe, dostępne między innymi w ofercie WikiMeble:
https://www.wikimeble.pl/KRZESLA_DREWNIANE
https://www.wikimeble.pl/krzeslaHoker

Zalety krzeseł metalowych

Krzesła metalowe cechują się bardzo zróżnicowanym designem, dzięki czemu w zależności od wybranego wzoru dobrze wpisywać się mogą we wnętrza o różnej stylistyce – minimalistycznej, ale też retro czy klasycznej. Ich istotnym walorem jest praktyczność, której sprzyja materiał wykonania i trwała konstrukcja. Co więcej, w przypadku metalowych mebli nie musimy obawiać się o zarysowania czy plamy. Są odporne na uszkodzenia i bardzo trwałe. Kurzu z krzeseł metalowych z powodzeniem można pozbyć się przy użyciu wilgotnej materiałowej szmatki albo gąbki. Kolejną zaletą jest duża stabilność. Część dostępnych na rynku modeli ma nogi zakończone gumowymi antypoślizgowymi nakładkami, które eliminują ryzyko zniszczenia podłogi. Jest to ważne szczególnie w przypadku paneli drewnianych i laminowanych, które ostatnio są w kuchniach modną alternatywa dla płytek.

Zalety krzeseł drewnianych

Krzesła drewniane są chętnie wybierane z uwagi na ciepły klimat, który tworzy we wnętrzu drewno. Na rynku znajdziemy bogaty wybór krzeseł drewnianych w stylu nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim, retro czy country. Drewno nie powoduje alergii i samo w sobie nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Samo reguluje swoją wilgotność dzięki właściwościom higroskopijnym. Jest również miłe w dotyku. Popularne gatunki rodzime wykorzystywane do produkcji krzeseł to dąb, buk i sosna. Można też zdecydować się na drewno egzotyczne, na przykład palisander. Krzesła mogą być całe z drewna lub mieć tapicerowane siedziska i oparcia. Odpowiednio pielęgnowane są trwałe i posłużyć mogą nawet kolejnym pokoleniom.

Warto pamiętać, że na rynku dostępne są tez modele krzeseł, które łączą różne materiały wykończeniowe w jednym projekcie, na przykład drewno z metalem, metal z plastikiem czy drewno z rattanem. Nie ma jednej uniwersalnej zasady, która określałaby dobór krzeseł do stołu. Można wybrać meble z tego samego kompletu i postawić tym samym na pełną spójność stylistyczną. Osoby, którym bliskie są odważniejsze aranżacje z powodzeniem dopasowują krzesła i stół na zasadzie kontrastów, nawet bardzo jaskrawych w wyrazie. Przykładem może być zestawienie starego dębowego stołu naznaczonego zębem czasu z metalowymi krzesłami o minimalistycznej formie lub przeciwnie – prostego nowoczesnego stołu ze stylowymi krzesłami wykonanymi z eleganckiego drewna.