Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Ławy drewniane
Poradnik

Ławy drewniane, czyli ponadczasowe meble do salonu

Aranżacja domowej przestrzeni to swoisty kompromis między funkcjonalnością a stylem. Kompromis niełatwy, ale możliwy do osiągnięcia. Myśląc o urządzeniu salonu czy pokoju gościnnego, warto wybrać stylową ławę. Drewno to świetny surowiec. Zawsze mody, ponadczasowy.

Idealne rozwiązanie do salonu

W domu czy mieszkaniu salon pełni funkcję reprezentacyjną. To tutaj przyjmuje się gości oraz spędza sporo czasu z najbliższymi. W salonie zasiada się do posiłków, ogląda telewizję czy korzysta z uroków gier planszowych. Czasem też salon to jedyne miejsce, gdzie można wygodnie usadowić się w fotelu z książką w ręku. Wielofunkcyjność salonu sprawia, że sprawdzą się tutaj tylko ustawne i poręczne meble, nie licząc ciężkich regałów. Także ława winna być na tyle lekka, by można ją było przesunąć w razie potrzeby. I zarazem solidna. Z tego względu drewno sprawdza się się idealnie. Jest trwałe, mocne i gustowne bez względu na kształt.

Drewniana ława w salonie często pełni funkcję stołu kuchennego. Stąd powinna być stabilna i wygodna. Czasem stawia się na niej tylko półmisek z owocami lub słone przekąski. Innym razem gorącą herbatę lub aromatyczną kawę. Pilot do telewizora, gazety czy wazon z kwiatami – ława sprawdza się znakomicie. Do wyboru są klasyczne kształty prostokątów i kwadratów, interesujące owale i atrakcyjne stoły i ławy drewniane okrągłe, także ze szklanym blatem.

Przewaga drewna nad innymi materiałami

Porównując stolik czy ławę z drewna do odpowiedników z innych surowców, łatwo znaleźć czynniki przemawiające za wyborem mebla z naturalnego budulca. Przede wszystkim meble drewniane w praktyce trafiają w każde gusta. Nie bez przyczyny drewno nadal stanowi surowiec pożądany i ceniony. Meble z drewna pasują zarówno do przestrzeni urządzanych w stylu tradycyjnym, jak również w nowoczesnym (także modernistycznym). Drewno i retro? Doskonała para bez względu na to, czy chodzi o wnętrze w stylu lat 80. XX wieku czy z przełomu XIX i XX stulecia. To, co stworzyła natura, po odpowiedniej obróbce odnajduje się i dziś. Tak samo będzie w bliższej i dalszej przyszłości.

Jakość

Do produkcji wysokiej jakości mebli drewnianych potrzeba odpowiedniego surowca. Wiedzą o tym partnerzy internetowego sklepu Indelo i firmy Dekoratornia, którzy dostarczają produkty do katalogu. Ławy, tak jak i stoliki kawowe, krzesła czy stoły kuchenne, wytwarzane są z sezonowanego drewna o odpowiedniej wilgotności. Dzięki temu gotowy wyrób nie paczy się, trzyma wymiar i wygląda stylowo przez wiele lat.