Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Nowoczesne piekarniki
Mieszkanie

Nowoczesne piekarniki

Piekarnik to jedno z ważniejszych sprzętów AGD w kuchni. Obecnie piekarniki dostępne na rynku mają wiele ciekawych funkcji. Coraz częściej wybiera się piekarnik do zabudowy. Warto wybrać urządzenie, które będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby. Niech przygotowywanie potraw będzie czystą przyjemnością. Czyszczenie piekarnika także może być proste.

Jaki piekarnik wybrać?

Porównania konieczne są do dokonania właściwego dla siebie wyboru sprzętu. Obecnie najczęściej wybiera się piekarniki do zabudowy, to świetny sposób na nowoczesny design w kuchni i bardzo praktyczne rozwiązanie. Można go umieścić na podłodze, bądź na wygodnej dla siebie wysokości. Ciekawe funkcje znacznie ułatwią kuchenne czynności. Sprawne przyrządzanie dań, zwłaszcza, gdy często to robimy jest priorytetem. Piekarnik ma być dużym ułatwieniem, z tego powodu należy zwracać uwagę na kilka czynników. Duży wybór piekarników znajdziesz na stronie https://www.sferis.pl/piekarniki-3334

  • Po pierwsze wybór piekarnika o odpowiedniej wielkości. Duże rodziny potrzebują większego sprzętu, singiel mniejszego. Do robienia większej ilości posiłków najlepszym wyborem będzie urządzenie o pojemności 60-70l, zaś dla tych którzy używają go sporadycznie – 40l, piekarniki kompaktowe. Energooszczędność jest kolejnym niezwykle ważnym aspektem. Urządzenie najbardziej ekonomiczne mają odpowiednie oznaczenie – A++. Najlepiej, jeżeli panel sterujący posiada diody LED.
  • Czyszczenie piekarnika dzięki nowoczesnym funkcjom jest dużo łatwiejsze. Poziom czyszczenie piekarnika pyrolityczne, bądź katalityczne. Ten pierwszy czyści piekarniki w wysokiej temperaturze po skończonym pieczeniu. Czyszczenie katalityczne pomaga pozbyć się zabrudzeń już w czasie pracy piekarnika. Poziom czyszczenie piekarnika parowe, do sprzętu dodany jest pojemniczek na wodę. Kiedy włączy się odpowiedni program czyszczenia urządzenia, wówczas woda się podgrzewa, a co za tym idzie, powstaje para wodna. Po skończeniu pracy piekarnika i ostygnięciu należy usunąć wszelkie zabrudzenia. 
  • Wybierając kuchenne sprzęty AGD zwraca się także uwagę na wygląd oraz kolorystykę. Na rynku dostępne są różne kolory piekarników, najczęściej czarne, srebrne, ale znaleźć można także białe, czy kremowe. Wszystko zależy od tego w jakim stylu będą meble kuchenne. Do wyboru są sprzęty o nowoczesnym designie, ale także bez problemu można znaleźć piekarnik retro. 

Na jaki piekarnik elektryczny warto zwrócić uwagę?

Warto wiedzieć, że w sklepach dostępne są już nie tylko piekarniki elektryczne, które tylko i wyłącznie pieką. Warto dobrze przemyśleć, jaki rodzaj piekarnika chcemy zakupić. Wiele osób decyduje się na piekarnik elektryczny parowy. Szczególnie jest on przydatny dla tych, którzy zdrowo się odżywiają Kiedy potrawy takie jak warzywa, czy mięso są pieczone są z użyciem pary, wówczas zachowują swoje zdrowe właściwosci, a także stają się bardziej soczyste. Piekarnik z funkcją mikofalówki, czy grilla, świetnie sprawdzi się w małej kuchni. Warto zwrócić uwagę na takie dodatkowe funkcje:

  • chłodne drzwiczki, nawet wtedy, kiedy jest wysoka temperatura;
  • możliwość podziału komory piekarnika. Dzięki temu można piec z taką samą mocą na kilku poziomach piekarnika, a zapachy z wnętrza piekarnika nie będą się mieszały. 
  • automatyczne otwieranie drzwi;
  • chłodzenie obudowy;
  • chowane pokrętła, za sprawą sterowania elektronicznego;
  • drzwi z miękkim zamykaniem;
  • możliwość sterowania piekarnika z pomocą aplikacji

Wielość funkcji piekarnika, energooszczędność, a także prosta obsługa tego sprzętu AGD. Te cechy sprawią, że piekarnik stanie się najlepszym przyjacielem w kuchni.