Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

stoły na jednej nodze
Nieruchomości

Nowoczesne stoły na jednej nodze

Wybór stołu to jeden z najważniejszych dla funkcjonalności pomieszczeń zakupów, przed jakim stają osoby urządzające własną przestrzeń. Jego kształtu, materiał wykonania oraz rozmiar będzie mieć niebagatelny wpływ na rozmieszczenie innych mebli w pomieszczeniu, oraz na czynności, przy których konkretny stół sprawdzi się najlepiej. Właściciele nowoczesnych wnętrz nierzadko nie chcą rezygnować z wygody, jaką daje posiadanie stołu, jednocześnie obawiając się, że jego forma będzie zaburzać dopracowaną aranżację reszty pokoju. Odpowiedzią na ten dylemat będzie wybór stołu nowoczesnego.

Czym się charakteryzują stoły nowoczesne?

W konstrukcji stołów stworzonych z myślą o współczesnych, dopasowanych do trendów wnętrzach, wyeliminowano wiele wad, które cechowały ich poprzedników. Stół nowoczesny ma za zadanie sprawować się bez zarzutu w codziennym użytkowaniu, toteż jego blat jest najczęściej wykonany z łatwych w czyszczeniu, odpornym materiałów, jak MDF czy szkło. Stoły takie również nadają się do ustawienia w pomieszczeniach różnej wielkości, a przy tym pozbawione są zbędnych elementów, jak szufladki, skrzynie czy dodatkowe półki, wywołujących wrażenie niepotrzebnego dociążenia mebla.

Nowoczesne stoły na jednej nodze to jedne z najczęściej wybieranych typów tego rodzaju mebli. Są wśród nich stoły okrągłe, których użytkownicy chwalą sobie wrażenie większej przestrzeni, jakie uzyskuje się przez ustawienie w pokoju tego rodzaju stołu. Możemy także znaleźć stoły na jednej nodze o blatach bardziej klasycznych, kwadratowych lub prostokątnych, które z kolei odpowiadają osobom ceniącym sobie większą ilość przestrzeni przy posiłku czy kawie. Możliwe jest także kupno tak zbudowanych stołów, które pomieszczą więcej, niż 2-3 użytkowników, wtedy jednak najczęściej konieczne okazuje się przykręcenie ich podstawy do podłoża.

Stoły na jednej nodze – wady i zalety

Do zalet awangardowych mebli, jakimi są nowoczesne stoły na jednej nodze, należą niewątpliwie ich atuty estetyczne. Są to meble niezwykle łatwe do wkomponowanie we wnętrza w stylu loftów, przestrzenie o minimalnej ilości dodatków czy pokoje inspirowane futurystycznym nurtem we wzornictwie i dekoracji. Nie bez znaczenia również pozostaje wygoda użytkowania takich stołów. Siedzącym przy nim osobom nie przeszkadza przebiegająca na wysokości łydek poprzeczka, tak powszechna w konstrukcji typowych, drewnianych stołów czy ław.

Stabilne stoły na jednej nodze

W przypadku stołów na jednej nodze nie można jednak pominąć aspektu ich konstrukcji, jakim jest stabilność. Jeśli tego rodzaju stół skonstruowany będzie ze zbyt lekkich materiałów, a jego noga nie zostanie właściwie dociążona, łatwo może ulec wywróceniu. Nowoczesne stoły na jednej nodze to również meble ze szklanymi blatami – tu szczególnie liczy się solidność konstrukcji podstawy, zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci bądź aktywne zwierzęta.

By cieszyć się stołem na jednej nodze bez obaw o jego przypadkowy upadek, warto wybrać na niego stałe miejsce i rozważyć przymocowanie go do podłoża. Tak zabezpieczony stół nie będzie już stanowił zagrożenia dla mniej uważnych domowników, a przy tym sprawdzi się idealnie we wnętrzu, gdzie jego typowy odpowiednik wypełniłby większość pomieszczenia.