Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

ogrodzenie zielone
Budownictwo

Ogrodzenie zielone i ogrodzenia ciężkie

Mamy wymarzoną działkę poza miastem. Myślimy o budowie domu, ale jeszcze nie teraz. Na razie chcemy ogrodzić naszą działkę, zbudować małą altankę i zbierać fundusze na budowę domu. Powstaje pytanie, czym ogrodzić nasz kawałek ziemi, aby niechciani goście na niej nie przebywali bez naszego pozwolenia? Wybór materiałów ogrodzeniowych jest duży, bo istnieje duża ilość tego asortymentu. Mamy do wyboru: drewno, siatkę, panele ogrodzeniowe, metal, kamień, mur, beton i ogrodzenie zielone.

Jakie ogrodzenie wybrać?

Pytanie to jest powodem do zmartwień wielu osób, którzy dopiero co stali się właścicielami kawałka gruntu. Tym bardziej, że każda opcja wydaje się być dobra, bo każda posiada oprócz niewielkich wad, także wiele zalet.

Oto charakterystyka niektórych z ogrodzeń

  • ogrodzenie z żywopłotu jest zielone i naturalne
  • metalowe wygląda solidnie i elegancko
  • murowane jest eleganckie i drogie
  • ogrodzenie z kamienia jest nietypowe i ciekawe

Wiadomo, że wszystkich razem wybrać nie możemy. Bo śmiesznie wyglądałaby nasza działka mając kilka rodzajów ogrodzeń. Czasem spotyka się dwa rodzaje ogrodzeń na jednej posesji. Gdy na przykład z przodu podwórka znajduje się ogrodzenie na przykład metalowe. A dalej w części gospodarczej ogrodzenie siatkowe, czy ogrodzenie z paneli. Ale żeby było ich aż sześć, czy siedem. To jest niespotykane.

Ogrodzenie zielone

Ogrodzenie zielone, czyli z żywopłotu jest piękne, ciekawe i miłe dla oka. Ale żywopłot rośnie długo. Nie da się w jeden rok wyhodować takiego żywopłotu, że będzie on duży i gęsty. I zasłoni w pełni naszą działkę. I można go będzie przycinać i modelować. Na to potrzeba kilku lat. A my nie możemy tak długo czekać, bo chcielibyśmy natychmiast ogrodzić swoją działkę. Więc w takiej sytuacji żywopłot odpada.

Ogrodzenie metalowe

Metalowe ogrodzenie jest efektowne, ponieważ może posiadać przeróżne wzory. Ale również nie należy do najtańszych materiałów ogrodzeniowych. Poza tym działka pozbawiona będzie intymności, gdyż poprzez przęsła płotu metalowego wszystko widać. A my chcielibyśmy uniknąć wzroku ciekawskich przechodniów.

Ogrodzenie z przęseł

Z powodów finansowych nie możemy zdecydować się również na ogrodzenie metalowe z elementami murowanymi. Takie ogrodzenie może być wykonane z przęseł metalowych i murowanej podmurówki np. z cegły klinkierowej lub płytek. Lecz ono również odpada, bo jest drogie i na dodatek długotrwałe.

Ogrodzenie kamienne

Ogrodzenie kamienne jest przepiękne i ciekawe. Lecz długo się je stawia i nie do każdego rodzaju domu ono pasuje. A poza tym również jest drogie, bo nietania jest sama robocizna. Nie zawsze też pasuje nam ogrodzenie z kamienia, ponieważ sprawia wrażenie ciężkiego i daje poczucie zamknięcia. I na pewno nie będzie pasowało do małej działki, na której będzie stał mały domek, bo wówczas go przytłoczy. Kamienne ogrodzenie najlepiej prezentuje się gdy działka jest duża, a budynek stylowy.