Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

oskard tychy
Spółdzielnie

Oskard Tychy – Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Spółdzielnia mieszkaniowa „OSKARD” Tychy powstała w 1958 roku. Na początku należące do niej mieszkania były przekazywane jedynie obywatelom z ”klasy robotniczej”, czyli górnikom, hutnikom i innym. Osoby spoza tej branży na mieszkania musiały czekać bardzo długo.

Początki OSKARD Tychy

W latach siedemdziesiątych ruszyła budowa wielu osiedli w Tychach. Powstawały również garaże, pawilony usługowe oraz ośrodki kulturalne. Powoli zwiększała się również liczba osób spoza klasy robotniczej, które otrzymywały mieszkania. W późniejszych latach zaczęły powstawać również biurowce, place zabaw, nowe miejsca parkingowe, a także miejsca do wypoczynku. Spółdzielnia aktualnie zajmuje się również remontami i modernizacją budynków i w planach ma usunięcie azbestu z elewacji budynków oraz wymianę i remont starych wind.

Oskard Tychy Obecnie

Obecnie w skład spółdzielni mieszkaniowej wchodzą zarządcy nieruchomości, inżynierowie oraz technicy budowlani, którzy dbają o każdą nieruchomość pod względem administracyjnym oraz finansowo-księgowym. Spółdzielnia „OSKARD” dba również o rozwój kulturalny mieszkańców swojego miasta, bowiem Spółdzielczy Dom Kultury „TĘCZA” zachęca do uczestniczenia w swoich zajęciach dzieci, młodzież oraz emerytów. W Tychach organizowane jest również lato oraz zima w mieście, czyli zajęcia i wycieczki dla dzieci i młodzieży pozostających w domach w okresie ferii i wakacji.

Aktualnie spółdzielnia zarządza 95 nieruchomościami (w tym garaże i lokale usługowe) znajdującymi się w Tychach i Lędzinach. Są w nich domki jednorodzinne oraz bloki mieszkalne. Tychy są podzielone według spółdzielni na siedem Rejonów Gospodarki Zasobami Mieszkaniowymi i każdy z tych obszarów podlega jednej osobie z zarządu nieruchomościami. Obecnym prezesem zarządu spółdzielni „OSKARD” jest Piotr Polis, zastępcą prezesa ds. ekonomiczno-finansowych Ewa Matusik, a zastępcą prezesa ds. techniczno-eksploatacyjnych Wojciech Sądel.

Zadania Spółdzielni

Spółdzielnia za swoją działalność została uhonorowana wieloma odznakami i nagrodami. Jej strona internetowa jest przejrzysta i dostępna zarówno dla każdego mieszkańca, jak i przeciętnej osoby, która chciałaby się dowiedzieć czegoś więcej o Tychach. Poprzez stronę mieszkańcy mogą się zalogować i opłacić czynsz, albo sprawdzić jakieś ważne informacje dotyczące ich mieszkania. Dostępne jest też vademecum mieszkańca, dzięki którym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy odnośnie firm sprzątających, remontów lokali lub instrukcji w przypadku sprzedaży mieszkania. Można też znaleźć ogłoszenia dotyczące mieszkań oraz lokali użytkowych przeznaczonych na wynajem.