Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Płyty tarasowe
Poradnik

Płyty tarasowe- postaw na funkcjonalność i doskonały design

Każdy  profesjonalny architekt czy projektant doskonale zdają sobie sprawę, jak kluczową rolę odgrywa dobór właściwych materiałów do tworzonych aranżacji. Co więcej, zasada ta ma jeszcze większe przełożenie w przypadku aranżacji tarasów, balkonów czy ogrodów. Nic więc dziwnego, że płyty tarasowe wykonane z granitu cieszą się tak ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Charakterystyka płyt tarasowych

Płyty tarasowe wykonywane są z naturalnego granitu. Są to produkty o ponadczasowym charakterze oraz niezwykle uniwersalnym wyglądzie, dzięki czemu idealnie dopasują się do wielu, różnorodnych styli architektonicznych. Granit uważany jest za niezwykle trwały, szlachetny materiał. Nic więc dziwnego, że płyty tarasowe wykonywane właśnie z tego materiału wybierane są przez osoby, które cenią nie tylko doskonały wygląd wybieranych elementów, ale także ich doskonałą funkcjonalność oraz niezmienną kondycją na długi czas. Położone płyty tarasowe zachwycają swoim eleganckim wyglądem, który z biegiem lat, nawet podczas intensywnej eksploatacji, nie traci swoich intensywnych barw.

Szeroka różnorodność wyboru płyt tarasowych 

Płyty tarasowe to szeroka, różnorodna gama produktów, dzięki czemu każdy z nas będzie mógł odnaleźć produkt skrojony na miarę swoich potrzeb. Do naszej dyspozycji oddano płyty piaskowane oraz płomieniowane w szerokiej palecie kolorystycznej. Niezwykle klasycznym, standardowym rozwiązaniem będzie płyta tarasowa śrutowana jasnoszara, która idealnie wpisze się w najbardziej klasyczne stylizację. Jeśli zaś jesteśmy zwolennikami minimalistycznych rozwiązań, wówczas doskonałym wyborem będzie model płyty płomieniowej Pedra w kolorze szarym. New Bianco Cristial wpiszę się zaś w nowoczesne aranżacje tarasów. Jeśli szukamy doskonałego wykończenia podłóg dla tarasów urządzonych w stylu industrialnym, wówczas warto wybrać płyty tarasowe Szwed w kolorze czarnym, wykonane na wysoki połysk. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także płyty tarasowe w kolorze jasnego brązu, które są polerowane, dzięki czemu pięknie mienią się pod różnym kątem padania światła. 

Szukasz niezwykle designerskiego, trwałego wykończenia podłóg swoich aranżacji tarasowych? Postaw na płyty tarasowe, a dokonany wybór będzie trafioną decyzją, procentującą przez wiele, długich lat. Wybierz kolor płyt wpisujący się w charakter pozostałych elementów wyposażenia, a z pewnością efekt końcowy przerośnie Twoje najśmielsze oczekiwania.