Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Porady

Pomysły na dekorację mieszkania w spółdzielni mieszkaniowej

Nawet te osoby, które są właścicielami mieszkania, nie mogą robić w nim wszystkiego, co tylko im się zamarzy. Zwłaszcza jeśli mieszkają w lokalu przynależącym do spółdzielni mieszkaniowej. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że złamanie jednego z zakazów może grozić surowymi konsekwencjami. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób udekorować mieszkanie, by nie musieć obawiać się o interwencję spółdzielni.

Szyba do kuchni

Szkło hartowane w kuchni staje się coraz bardziej popularne. Każda osoba, która uważa, że tradycyjne płytki nie są zbyt interesujące, może zdecydować się na panel wykonany ze szkła. Jest to rozwiązanie nie tylko efektowne, ale także funkcjonalne. Szyba do kuchni świetnie będzie pasować zwłaszcza do małych pomieszczeń, ponieważ optycznie je powiększy, a także będzie stanowiła niebanalną dekorację wnętrza. Dzięki kolorowemu szkłu aranżacja kuchni może nabrać charakteru i wyrazu.

Szkło do kuchni jest fantastyczną alternatywą dla płytek. Dodatkowo o wiele łatwiej utrzymać je w czystości. Nie ma ono zakamarków i fug, w których gromadzi się brud. Wystarczy codzienna pielęgnacja przy pomocy ręcznika papierowego i odrobiny detergentu, by szyba do kuchni zawsze miała perfekcyjny wygląd.

Kwiaty – zawsze modna dekoracja

Te osoby, które chcą udekorować swoje mieszkanie, a obawiają się zakazów ze strony spółdzielni mieszkaniowej, mogą zdecydować się na bukiety kwiatów. Oczywiście ze świeżymi kwiatami nic nie jest w stanie się równać – wazon kolorowych tulipanów czy też bajecznie pachnących lilii potrafi dodać każdemu wnętrza uroku i domowego charakteru. Niemniej jednak z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak drogie są żywe kwiaty. Doskonałą alternatywą dla nich są sztuczne bukiety, które do złudzenia przypominają prawdziwe rośliny.

Tak naprawdę kwiaty mogą stanąć w każdym wnętrzu – w kuchni, salonie czy też łazience. Warto zadbać również o atrakcyjny, przyciągający uwagę wazon, który stanie się dopełnieniem bukietu.

Obrazy i zdjęcia na ścianie

To dekoracje, które zawsze są na czasie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy przepisy wspólnoty mieszkaniowej nie zabraniają wiercenia w ścianach. Jeśli tak jest, można skorzystać z dostępnych w sklepach taśm i haczyków, które tego nie wymagają, a są w stanie utrzymać nawet dość ciężkie przedmioty, takie jak drewniane półeczki.

Jeśli chodzi o obrazy na ścianach, to warto ich rodzaj dopasować do tego, w jakim stylu urządzone jest wnętrze. Do pomieszczeń w stylu klasycznym z pewnością będą pasować reprodukcje dzieł uznanych mistrzów sztuki, nowoczesne wnętrza z pewnością zyskają, jeśli na ścianach zawisną kolorowe abstrakcje sztuki nowoczesnej. Osoby, które chcą podkreślić rodzinny charakter pomieszczenia, mogą zdecydować się na umieszczenie na ścianie galerii zdjęć. Mnóstwo rozwieszonych w sposób uporządkowany bądź też losowy ramek na pewno przyciągnie uwagę każdej osoby, która wejdzie do pokoju.

Podsumowując, mieszkając w spółdzielni mieszkaniowej wcale nie trzeba się obawiać o ograniczone możliwości dekoracji własnego mieszkania.