Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Młotowiertarki od Makity
Poradnik

Poznaj Młotowiertarki od Makity – szeroki wybór

Młotowiertarki SDS Plus produkowane przez firmę Makita to gwarancja wysokiej wydajności oraz pełnej niezawodności nawet podczas ciągłej pracy na placu budowy. Na tle konkurencji sprzęty te wyróżniają się też wysoką ergonomią oraz innowacyjnymi rozwiązaniami zwiększającymi produktywność. Jednak oferta elektronarzędzi japońskiej marki jest na tyle rozległa, że dość łatwo można się w niej pogubić. Zatem jakie produkty Makity zasługują na szczególną uwagę? 

Dlaczego warto wybrać młotowiertarkę marki Makita? 

Młotowiertarki SDS Plus to zaawansowane elektronarzędzia, które praktycznie przez cały czas pracują w niezwykle trudnych warunkach. Wysokie zapylenie, ostre odłamki skuwanych cegieł oraz wszechobecne drobinki betonu, które non stop próbują dostać się do kluczowych podzespołów urządzenia. 

Dlatego też tak ważne jest, by do produkcji obudowy młotowiertarki SDS Plus użyto najwyższej klasy materiałów, ponieważ tylko one będą mogły zapewnić należytą ochronę najważniejszych komponentów sprzętu. Japońska firma Makita wzięła sobie tę zasadę do serca, dzięki czemu wszystkie jej sprzęty konstruowane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które są odporne na zarysowania, a także dobrze znoszą przypadkowe uderzenia oraz upadki na twarde powierzchnie. 

Narzędzia akumulatorowe Makita https://domitech.pl/firm-pol-1387741761-Makita.html wyposażane są też w specjalne uszczelnienia, które uniemożliwiają dostanie się drobinek kurzu oraz wilgoci do przekładni lub elementów silnika. W szczególności należy tutaj wymienić urządzenia certyfikowane symbolem XPT, oznaczającym zastosowanie w nich technologii Extreme Protection Technology. Ma ona na celu całkowite zabezpieczenie kluczowych komponentów elektronarzędzia, dzięki czemu będzie ono mogło pracować w warunkach nawet największego zapylenia. 

młotowiertarka

Przegląd polecanych młotowiertarek dostępnych w ofercie marki Makita 

Bogaty asortyment młotowiertarek Makita https://domitech.pl/mlotowiertarka-makita potrafi przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Sprzęty japońskiego producenta kuszą też bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Który z nich zatem wybrać? Oto kilka najciekawszych propozycji. 

Młotowiertarka SDS-Plus Makita HR2630 

Makita HR2630  to budżetowa propozycja młotowiertarki SDS Plus ze stajni japońskiego producenta. Jest ona zasilana sieciowo, a jej sercem jest silnik o mocy 800 watów. W połączeniu ze specjalną przekładnią elektronarzędzie może generować udar o energii pojedynczego uderzenia odpowiadającej 2,4 J. Jest on przekazywany na osprzęt podłączony poprzez złącze SDS Plus, tym samym pozwalając na niezwykle efektywne wykonywanie otworów w twardych materiałach. 

Prędkość głowicy młotowiertarki Makita HR2630 regulowana jest bezstopniowo w zakresie od 0 do 1 200 obr./min. Z kolei częstotliwość udarów urządzenia oscyluje w przedziale od 0 do 4 600 uderzeń na minutę. Dzięki temu wiertło podłączone do elektronarzędzia może efektywnie skruszać i skrawać materiał, tym samym znacząco przyśpieszając postęp prac. 

Młotowiertarka SDS-Plus Makita HR2630 może wykonywać otwory o średnicy dochodzącej do 26 mm w betonie, 32 mm w drewnie oraz 13 mm w stali. Narzędzie może też współpracować z diamentowymi koronkami, które pozwolą wykonywać otwory pod puszki i gniazdka elektryczne. Sprzęt umożliwia także wydajne kucie, a sparowane z nim dłuto może zostać zablokowane w jednej z 40 pozycji. 

Młotowiertarka akumulatorowa SDS-Plus Makita DHR182ZU 

Makita DHR182ZU to doskonała alternatywa dla sieciowych młotowiertarek SDS Plus. Urządzenie to zasilane jest akumulatorami z serii LXT o napięciu roboczym wynoszącym 18 V. W połączeniu z wydajnym i zarazem energooszczędnym silnikiem bezszczotkowym BLDC sprzęt ten jest w stanie generować udar o mocy pojedynczego uderzenia wynoszącej 2 J. 

Dzięki temu Makita DHR182ZU może z łatwością wykonywać otwory o średnicy dochodzącej do 18 mm w betonie, 24 mm w drewnie oraz 13 mm w stali. Uchwyt wiertarski może też współpracować z dłutami, koronkami oraz z innym osprzętem wykonanym w standardzie SDS Plus. 

Jednak na szczególną uwagę zasługują kompaktowe wymiary urządzenia. Swoim wyglądem młotowiertarka Makita DHR182ZU przypomina nieco przerośniętą wiertarko-wkrętarkę, dzięki czemu można z łatwością manewrować nią nawet w ciasnych przestrzeniach. Pracę ułatwia też niska waga urządzenia, wynosząca zaledwie 2,4 kg. Obudowa sprzętu została wykonana w standardzie XPT. 

Młotowiertarka akumulatorowa SDS-Plus Makita DHR242Z 

Zasilana akumulatorowo Makita DHR242Z https://domitech.pl/product-pol-12685-Mlotowiertarka-Makita-DHR242Z.html to doskonała alternatywa dla sieciowych młotowiertarek. Jej sercem jest bezszczotkowy silnik BLDC, który jest w stanie wygenerować moc dorównującą urządzeniom przewodowym. 

Siła pojedynczego udaru odpowiada 2 J, a jego częstotliwość dochodzi nawet do 4 700 uderzeń na minutę. Z kolei prędkość podłączanego do urządzenia osprzętu regulowana jest bezstopniowo w zakresie o 0 do 950 obr./min. Dzięki temu Makita DHR242Z może wykonywać otwory o średnicy odpowiadającej 24 mm w betonie, 27 mm w drewnie oraz 13 mm w stali. 

Obudowa tej młotowiertarki została wykonana w standardzie XPT, dzięki czemu podczas pracy w trudnych warunkach budowlanych komponentom urządzenia nie będzie grozić żadne poważne niebezpieczeństwo. 

Materiał zewnętrzny