Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

sm dąbrowa górnicza
Spółdzielnie

SM Lokator Dąbrowa Górnicza

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lokator” w Dąbrowie Górniczej jest jedną z największych spółdzielni mieszkaniowych znajdujących się na terenie województwa śląskiego. Swój początek ma ona w 1959 roku. Aktualnie SM Dąbrowa Górnicza zarządza 228 budynkami mieszkalnymi, gdzie łączna liczba mieszkań to 17014.

Rozwój SM Dąbrowa Górnicza

Spółdzielnia prężnie się rozwija co widać choćby po siedzibie Zarządu, która została zmodernizowana. Dzięki wprowadzonym udogodnieniom m.in. stanowisku informacyjno-recepcyjnym, mieszkańcy mogą w sposób sprawny i bezproblemowy załatwiać swoje sprawy. Z myślą o mieszkańcach zmienione zostały również godziny otwarcia. Spółdzielnia od dłuższego czasu realizuje program termomodernizacji budynków. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu pożyczek i kredytów z premią termomodernizacyjną z Banku Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Obecnie Spółdzielnia zarządza osiedlami poprzez 7 Administracji Osiedlowych w których możliwe jest załatwienie spraw bez konieczności udawania się do siedziby Zarządu.

Atuty SM Dąbrowa Górnicza

Atutem Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator” jest to, że pracownicy są osobami wykształconymi. Stosując się do wymogów ustawy o gospodarce nieruchomościami Członkowie Zarządu Spółdzielni oraz Kierownicy posiadają licencję zarządy nieruchomości.

Nowoczesność to jedna z zalet Spółdzielni. Jako pierwsza w regonie wprowadziła opomiarowanie swoich zasobów. Było to możliwe dzięki zainstalowaniu w mieszkaniach zaworów termostatycznych, podzielników ciepła i wodomierzy. Dzięki temu mieszkańcy ponoszą koszta za rzeczywiste zużycie mediów.

Obowiązki SM Lokator

Spółdzielnia dba o konserwację i odnawianie budynków zwracając przy tym uwagę na ekologię poprzez wykorzystywanie do tych celów materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Mimo że osiedla położone są w różnych częściach miasta każde z nich ma interesującą architekturę i dobrze rozwiniętą infrastrukturę.

W swoim posiadaniu Spółdzielnia ma:

  • powierzchnia mieszkań – 879,2 tys. m2
  • powierzchnia lokali użytkowych – 39,3 tys. m2
  • powierzchnia garaży – 12,2 tys. m2
  • liczba budynków mieszkalnych – 228
  • liczba mieszkań – 17 014
  • liczba izb – 56 983

Aktualnie funkcję Prezesa Zarządu Spółdzielni pełni Teresa Horbowy. Funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Finansowych pełni Grażyna Rokicka a funkcję Zastępca Prezesa Zarządu ds. Zarządzania Zasobami pełni Józef Drygała.

Funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej pełni Lidia Kowal. A funkcję Zastępcy Przewodniczącego pełni Janusz Lasota.

Obecnie Spółdzielnia prowadzi przetargi na lokale mieszkalne.