Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

magazynowanie rzeczy
Poradnik

Sposób na magazynowanie rzeczy

Przeprowadzka to zawsze duże wyzwanie, zwłaszcza jeśli chodzi o zapakowanie i przechowanie wszystkich naszych rzeczy. Nie zawsze mamy wystarczająco dużo miejsca w nowym domu lub mieszkaniu, aby pomieścić wszystko, co chcemy zabrać ze sobą. Co zrobić w takiej sytuacji? Oto kilka sposobów na magazynowanie rzeczy w czasie przeprowadzki.

Po pierwsze — wynajmij magazyn

To najprostsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, jeśli chcesz przechować swoje rzeczy na dłuższy czas. Możesz znaleźć wiele firm oferujących magazynowanie mebli i mienia. Zazwyczaj płacisz za metr kwadratowy i masz dostęp do swojego magazynu 24 godziny na dobę. Warto jednak sprawdzić warunki umowy i zabezpieczenia magazynu przed kradzieżą lub uszkodzeniem.

Ewentualnie skorzystaj z usługi self storage. To podobne do wynajmu magazynu, ale z kilkoma różnicami. Po pierwsze, self storage to zazwyczaj mniejsze i tańsze kontenery lub boxy, które możesz wynająć na krótki czas. Po drugie, zwykle nie masz do nich stałego dostępu, tylko musisz umówić się na odbiór lub dostawę swoich rzeczy. Po trzecie, self storage to często mobilne rozwiązanie, czyli możesz zamówić kontener pod swój stary lub nowy adres i załadować/rozładować go samodzielnie.

Oddaj rzeczy do znajomych lub rodziny

To najtańszy sposób na magazynowanie rzeczy w czasie przeprowadzki, ale też najbardziej ryzykowny. Jeśli masz kogoś zaufanego, kto ma wolne miejsce w domu lub garażu i zgodzi się przechować twoje rzeczy za darmo lub za symboliczną opłatą, to możesz skorzystać z tej opcji. Pamiętaj jednak, że nie masz żadnej gwarancji, że twoje rzeczy będą bezpieczne i nieuszkodzone. Musisz też liczyć się z tym, że znajomy lub rodzina może zmienić zdanie i poprosić cię o zabranie swoich rzeczy wcześniej niż planowałeś.

Sprzedaj lub oddaj niepotrzebne rzeczy

To najlepszy sposób na zmniejszenie ilości rzeczy do przechowania i zaoszczędzenie pieniędzy i miejsca. Przed przeprowadzką dokładnie przejrzyj swoje rzeczy i zdecyduj, co naprawdę potrzebujesz i co możesz się pozbyć. Możesz sprzedać swoje rzeczy na portalach aukcyjnych lub ogłoszeniowych albo oddać je do organizacji charytatywnych lub znajomym. Nie tylko zyskasz więcej przestrzeni i pieniędzy, ale też poczujesz się lepiej psychicznie.

Jak widzisz, są różne sposoby na magazynowanie rzeczy w czasie przeprowadzki. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do twoich potrzeb i możliwości. Pamiętaj też, żeby dobrze zapakować swoje rzeczy w kartony lub folię bąbelkową i oznaczyć je etykietami lub markerem. To ułatwi ci znalezienie i rozpakowanie swoich rzeczy po przeprowadzce.