Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Spółdzielnie

Wrzesińska Spółdzielnia Mieszkaniowa – WSM Września

Wrzesińska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku. W 2003 roku będziemy obchodzić jubileusz
45-lecia istnienia Spółdzielni.

W okresie swej działalności wybudowaliśmy ponad 4 000 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 206 000 m2. Znajduje tu dach nad głową prawie 13 000 osób, a więc połowa mieszkańców naszego miasta.

Nie będzie chyba przesady w stwierdzeniu, że w dużej mierze oblicze Wrześni ukształtowała spółdzielnia mieszkaniowa. Jej działalność była czynnikiem „miastotwórczym”.

Osiedla nasze nie mają charakteru koszarowego, nie spełniają tylko roli sypialni. Każde osiedle różni się od poprzedniego. Ich tereny porośnięte są niepowtarzalną zielenią. Z uwagi na atrakcyjne położenie Wrześni, zawsze istniało duże zapotrzebowanie na mieszkania, więc aby zabezpieczyć ciągłość budownictwa mieszkaniowego, z dużym wyprzedzeniem przygotowywaliśmy uzbrojenie terenów.

Szkoda, że obecna sytuacja w kraju uniemożliwia realizację budownictwa mieszkaniowego w szerokim zakresie. Nie ma jednak żadnych przeszkód w realizacji tego budownictwa za własne pieniądze lub – w przypadku zmiany polityki państwa – za atrakcyjne kredyty.

WSM Września – Dane Kontaktowe

Wrzesińska Spółdzielnia Mieszkaniowa
62-300 Września, ul. Kilińskiego 10
tel. (61) 437 92 50, fax (61) 437 92 77