Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

farby do wnętrza
Nieruchomości Poradnik

Dobór farby do wnętrza

Wybierając farbę do wnętrza, kierujemy się głównie ich barwą. To kolor sprawia, że otrzymujemy wymarzony efekt. Farby różnią się jednak wieloma innymi rzeczami. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Farby do sufitów

Często ludzie popełniają ogromny błąd, malując tą samą farbą ściany i sufit. Faktycznie, nie da się zaprzeczyć, że biały kolor to po prostu biały i istnieją farby uniwersalne. Farby do sufitów mają jednak inny skład i zawierają specjalne antyrefleksy, które niwelują nierówności powierzchni sufitu i zabezpieczają biel przed żółknięciem. Promienie słońca nie mają żadnych szans. Wybierając farbę sufitową, zwróćmy szczególną uwagę na przeznaczenie. Tylko te dedykowane malowaniu sufitu dadzą nam oczekiwany długotrwały efekt.

Farby do wymagających pomieszczeń

Farba do kuchni i łazienki nie może być pierwszą lepszą. Musi być niebywale odporna na szorowanie, a w szczególności na wilgoć. Inaczej bardzo szybko ulegnie wytarciu lub po prostu zacznie się łuszczyć. Zawarte w farbie substancje grzybobójcze i silikony gwarantują najwyższą jakość i długotrwały świeży wygląd ścian. Wbrew opisowi, dzięki zwiększonej wytrzymałości są także idealnym materiałem do wykończenia korytarza, czy klatki schodowej. W tych miejscach ściany są także niezwykle narażone na ubrudzenie.

Farby do pozostałych wnętrz

Rynek farb oferuje nam zadziwiające możliwości. Różnorodność kolorystyczna jest niezwykle bogata. Niezależnie od naszych preferencji w sklepach znajdziemy wiele znanych marek, jak Dulux, czy Magnat, które zachwycają wydajnością, nasyceniem i odpornością. Nie warto ograniczać się do tańszych, ale całkowicie nieznanych firm. Są to mało jakościowe produkty, które szybko wymagają ponownej renowacji.

Farby specjalne

Choć farba sama w sobie gwarantuje nam zmianę wizerunku pomieszczeń, to coraz chętniej wykorzystywane są profesjonalne farby strukturalne. Tworzą one unikalny element dekoracyjny ścian. Warto pamiętać, że najlepiej sprawdzają się jako dodatek, a wykorzystanie ich na całkowitej powierzchni grozi zbyt dużym natłokiem. Farby strukturalne gwarantują niepowtarzalność wzoru. Ich ogromna trwałość pozwoli zachować efekt do kolejnego generalnego remontu.

Zakup farb

W dużych marketach budowlanych powinniśmy mieć dostęp do większości podstawowych rodzai farb w licznej kolorystyce. Zdarza się, że niestety nie ma takiego w pobliżu miejsca naszego zamieszkania. To także nie jest problem. Nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman w swojej ofercie ma farby większości godnych polecenia firm w pokaźnej gamie barw i w dobrej cenie dostępne online: https://www.bricoman.pl/farby-srodki-do-drewna/farby-wewnetrzne-do-scian-i-sufitow