Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Lodówka dwudrzwiowa czarna
Poradnik

Lodówka dwudrzwiowa czarna – eleganckie rozwiązanie do Twojej kuchni

Urządzanie przestrzeni kuchennej na pewno nie należy do prostych czynności. Dodatkowo bywa ono dosyć kosztowne. Dlatego zanim stworzysz listę niezbędnych sprzętów AGD, które koniecznie musisz kupić, zastanów się, czy czasami lodówka dwudrzwiowa czarna nie będzie idealnym dopełnieniem wnętrza. To eleganckie rozwiązanie nie wychodzi z mody od wielu lat, ale zanim podejmiesz ostateczną decyzję, dowiedz się, co warto o nim wiedzieć. 

Chłodziarko-zamrażarka dwudrzwiowa – nowoczesne rozwiązanie dla Twojej kuchni

Warianty chłodziarko-zamrażarek z podwójnymi drzwiami mogą kojarzyć się nam z zagranicznymi filmami. To właśnie tam bohaterowie posiadający większą rodzinę mają także lodówkę, która dopasowana jest do potrzeb wszystkich domowników. Znajdzie się więc miejsce na zdrowe posiłki, ale też duże pojemniki z lodami. Duża lodówka dwudrzwiowa to marzenie wielu z nas i nie ma co się temu dziwić. Każdy, kto chociaż raz zastanawiał się, jak pomieścić w posiadanej lodówce wszystkie dania z kolacji czy imprezy, wie, jak bywa to uciążliwe i denerwujące. Dlatego warto zastanowić się, czy może nie jest to najwyższy czas, aby lodówka dwudrzwiowa pojawiła się także i w naszym domu.

Lodówka dwudrzwiowa – czarna czy biała?

Biała lodówka dwudrzwiowa może mieć dokładnie takie same parametry jak wariant czarny (o ile wybierzemy ten sam model), ale na pewno będzie prezentowała się w kuchni zupełnie inaczej. To właściwie od nas zależy, czy wolimy raczej elegancką czerń, czy klasyczną biel. Warto dodać, że w pierwszym z wymienionych przypadków sprzęt ten potrafi doskonale wtopić się otoczenie, o ile tylko używamy ciemnych kolorów na ścianach i podłogach. Lodówka staje się wręcz niewidoczna. Czarne warianty łatwo jest również zestawić z innymi sprzętami AGD w kuchni. W końcu bez problemu znajdziemy ciemną płytę indukcyjną, czajnik, toster czy piekarnik. Natomiast biała lodówka dwudrzwiowa może wyglądać ładnie na tle białych kafli. 

Jaka lodówka dwudrzwiowa czarna będzie dobrym rozwiązaniem?

Przykładem lodówki w ciemnym kolorze będzie między innymi produkt od marki Samsung. Model Side by Side zapewnia użytkownikowi niemało miejsca do przechowywania żywności. W środku znajduje się także szuflada na warzywa i owoce. Na uwagę zasługuje również automatyczna kostkarka, która sama produkuje, a nawet przechowuje lód w kostkach. Jednak jest ona o połowę mniejsza niż standardowe kostkarki, natomiast nie ma to wpływu na ilość produkowanego lodu. 

Jeżeli potrzebujemy szybkiego chłodzenia, to pomocny będzie na przykład przycisk Power Cool. Jest on odpowiedzialny za uruchomienie intensywnie wdmuchiwanego zimnego powietrza właśnie do posiadanej chłodziarki. Tymczasem Power Freeze zapewnia szybkie zamrożenie naprawdę niemałej ilości produktów.

Warto upewnić się, czy wybrana lodówka rzeczywiście będzie dbała o możliwie jak najdłuższą świeżość produktów. Na przykład wariant od marki Samsung to metalowe wykończenie tylnej ścianki. W czym jest ono pomocne? Okazuje się, że zapewnia ono lepszą izolację, a nawet ogranicza wahania temperatury we wnętrzu.