Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Systemy rurowe
Porady

Systemy rurowe i instalacje TECE – gdzie można je wykorzystać

Systemy rurowe Tece są od lat cenione na polskim rynku z uwagi na parametry techniczne, właściwości i jakość wykonania. Są to rozwiązania hydrauliczne do zastosowania w różnego rodzaju instalacjach i budynkach dzięki temu, że mają bardzo uniwersalne parametry. Systemy Tece dostępne są w różnych wersjach, dostosowanych do potrzeb danego klienta.

Uniwersalne i specjalne systemy instalacyjne

Zestawy Tece mają różne parametry. Obecnie na rynku cenione są następujące kategorie instalacji:

  • Tece Flex: jest to najbardziej uniwersalny system niezawodnych tulei nasuwanych. Przede wszystkim jest on dedykowany do różnego rodzaju instalacji wodociągowych, grzewczych i sprężonego powietrza. Często wykorzystywany jest także do instalacji gazowych, ale poza polskim rynkiem. System ten jest dostępny z szerokim asortymentem złączek, dzięki czemu pozwala na zastosowanie w instalacjach o różnych kształtach i strukturze.
  • Tece Logo: jest to system wtykowy do szybkiego łączenia rur wielowarstwowych. Dzięki temu, że jest to instalacja oparta na bardzo szybkiej i prostej technice łączenia, to przede wszystkim dedykowana jest do instalacji wody pitnej i instalacji grzewczych. Możliwość szerokiego zastosowania ułatwiona jest także dzięki dostępności systemu również w dużych średnicach. Tego rodzaju systemy typu push-fit są bardzo łatwe w montażu w różnych warunkach, a jednocześnie bardzo odporne na działanie wysokich ciśnień i innych niekorzystnych czynników.
  • Tece Floor: jest to kompletny system do ogrzewania podłogowego, które jest coraz częściej stosowane w budynkach mieszkalnych. Dzięki parametrom systemu można zapewnić ogrzewanie i chłodzenie zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Systemy jest sprawdzony w praktyce od wielu lat i cieszy się zainteresowaniem z uwagi na wysoką wydajność i kompatybilność poszczególnych jego elementów.

Wszystkie systemy Tece są bardzo perfekcyjne pod względem technicznym i wizualnym. Parametry poszczególnych instalacji są potwierdzone odpowiednimi gwarancjami i atestami (w tym zgodność z normami DIN). Dla osób zainteresowanych funkcjonalnościami oraz możliwościami wykorzystania poszczególnych instalacji Tece zalecany jest kontakt z ekspertami najlepszych sklepów zajmujących się sprzedażą tego rodzaju asortymentu (np. https://arenalazienek.pl/pl/c/System-TECE-Flex/649). Popularność rozwiązań Tece sprawia, że zarówno klienci indywidualni jak i firmy decydują się na wykorzystywane coraz większej liczby wariantów instalacji tego renomowanego producenta.