Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

utylizacja mebli
Poradnik

W jaki sposób pozbyć się niepotrzebnych mebli?

Każdy z nas ma swój styl i urządza mieszkanie czy dom według własnych upodobań. Dotyczy to również umeblowania. Część z nas z upodobaniem inwestuje duże pieniądze w nowoczesne i designerskie meble, mając nadzieję, że posłużą one przez długie lata. Są również miłośnicy starych, PRL-owskich produktów oraz wreszcie tacy, którzy kochają antyki. Na tym polu można swobodnie eksperymentować. Współczesna moda, choć pokazuje swego rodzaju kierunki, pozwala w jakimś stopniu na dowolność. Jesteśmy coraz bardziej odważni i nie boimy się wyzwań, również w tym obszarze. To dobra zmiana po latach szarzyzny i bylejakości.

Projektowanie i aranżacja wnętrza

Projektując wnętrze często zastanawiamy się nad doborem kolorów zarówno ścian, fakturą, czy powinniśmy wybrać tynk, czy tapetę? Czy barwy mają być jednolite, czy pstrokate? Wreszcie tonacja, to są właśnie te dylematy. Jeżeli chodzi o meble same w sobie, to bez znaczenia jest ich pochodzenie i rodzaj. Po prostu wszystko powinno pasować. Na szczęście mamy wiele narzędzi, dzięki którym możemy to wszystko zestawiać. W sieci jest wiele programów, które pomogą nam dobrać kolory i meble, a nawet możemy to wszystko od razu zamówić. Są również firmy, które zajmują się zawodowo projektowaniem wnętrz. To dobre rozwiązanie, dlatego że najczęściej to osoby z wykształceniem i doświadczeniem pozwalającym na bardzo śmiałe podejście do tematu bez obawy, że coś do czegoś nie będzie pasowało, a koleżanki nie zostawią na nas suchej nitki.

Nowe wnętrze – co ze starymi meblami?

Kiedy już sobie wszystko zaplanujemy, zaprojektujemy i zakupimy oraz zakończymy nasze przedsięwzięcie, co pozostaje? Cieszyć się i mieszkać. Mija jakiś okres i dochodzimy do wniosku, że trzeba coś zmienić, bo albo nam się już wszystko znudziło albo zużyło. Ściany przemalujemy, dodatki odsprzedamy albo podarujemy ale co zrobić z meblami? Jeżeli mimo upływu lat albo właśnie ze względu na upływ czasu przedstawiają jakąś wartość, naturalnie możemy wystawić je na sprzedaż, a kwotę uzyskaną z tego tytułu zainwestować w nowe umeblowanie. Czasem się to udaje, czasem nie. Powód jest prozaiczny, otóż rynek jest w zasadzie nasycony i nawet atrakcyjna cena może nie przyciągnąć klienta. Można spróbować oddać za darmo. Najłatwiej przez internet, za pośrednictwem odpowiednich portali. Co jednak zrobić, jeżeli nikt ich nie chce albo są w stanie nienadającym się do niczego? Ktoś powie, wyrzucić. To nie jest dobry sposób na pozbycie się starych mebli, ponieważ nie zawsze jest taka możliwość a wyrzucenie mebli w osiedlowym śmietniku może się dla nas skończyć mandatem.

W jaki sposób rozwiązać ten problem?

Odpowiedź jest prosta, zgłosić się do firmy, która przyjedzie i zabierze od nas meble. Jest to wygodny sposób, tym bardziej że oszczędzamy czas. W każdym większym mieście istnieją takie podmioty. Przykładowo, mieszkając w Krakowie wystarczy wpisać w przeglądarce: utylizacja mebli Kraków i już wiemy, jakie firmy zajmują się tego typu działalnością. Utylizację starych mebli warto powierzyć profesjonalnej firmie.