Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

wideodomofon IP
Budownictwo

Wybieramy wideodomofon IP z kamerą do bloku mieszkalnego

Nowatorskie wideofony umożliwiają budowę profesjonalnych systemów interkomowych, łączących w sobie funkcje związane z bezpieczeństwem oraz kontrolą dostępu do budynku. W dzisiejszym tekście wybieramy wideodomofon IP z kamerą do bloku mieszkalnego. Zapraszamy do lektury!

Systemy kontrolujące dostęp do poszczególnych mieszkań, stref, całych budynków czy terenu posesji na stałe wpisały się w krajobraz osiedli mieszkaniowych. Dobry widedomofon do bloku mieszkalnego realizuje obecnie nie tylko standardowe funkcje interkomowe oraz sterowanie jednym elektrozaczepem. Profesjonalne urządzenia należące do tej kategorii umożliwiają również otwieranie bramy wjazdowej czy przekazywanie rozmów do aplikacji na smartfona.

Wyróżniające się nowoczesnym designem zestawy wideodomofonowe to także szereg nowatorskich rozwiązań technologicznych. Wiele z nich posiada stacje bramowe umożliwiające obsługę przy pomocy kart zbliżeniowych. Wideodomofony posiadają często panele abonenckie  wyposażone w ekrany dotykowe, umożliwiające intuicyjną obsługę. W kolejnych akapitach omówimy najważniejsze informacji na ich temat oraz powiemy, czym kierować się przy zakupie.

Zestawy wideodomofonowe z kamerą – najważniejsze informacje

Popularne zestawy wideodomofonowe z kamerą video posiadają wiele praktycznych cech użytkowych. Najważniejsze informacje na ich temat przedstawiliśmy poniżej.

 • Produkty umożliwiają obsługę wielu abonentów w budynku. Stanowią zatem doskonały wybór jako wideodomofon do bloku mieszkalnego.
 • Są zaprojektowane zgodnie z założeniami technologii PoE, dzięki czemu do ich zasilania można wykorzystać istniejącą skrętkę komputerową.
 • Urządzenia są wyposażone w kamery z matrycą o wysokiej rozdzielczości, która pozwala na rejestrację obrazu w jakości Full HD 1080p.
 • Sprzęt może również wspierać zaawansowane protokoły komunikacyjne SIP 2.0, co umożliwia integrację z telefonią internetową VoIP.
 • Wideodomofon dwurodzinny z kamerą IP może posiadać również interfejs komunikacyjny Bluetooth oraz wsparcie dla komunikacji NFC.

Profesjonalny domofon video stanowi doskonały wybór w przypadku budowy nowych lub modernizacji istniejących bloków na terenie osiedli mieszkaniowych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie domofonu IP z kamerą?

Bez wątpienia wideofony oferowane przez takich dostawców jak polski sklep EC System to produkty, które podniosą poziom bezpieczeństwa i komfortu na terenie osiedla. Na co zwrócić uwagę przy zakupie domofonu IP z kamerą?

 • Interfejs abonenta – dostępne rozwiązania mogą być wyposażone w klasyczny panel z przyciskami albo nowoczesny ekran dotykowy. Możliwe jest też sterowanie przez aplikację.
 • Wsparcie PoE – użytkownicy mają możliwość wyboru modeli kompatybilnych z technologią Power over Ethernet, umożliwiającą zasilanie urządzenia z użyciem skrętki UTP.
 • Tryb głośnomówiący – w przypadku środowisk biurowych często spotykanych również na terenie osiedli, przydatny może być tryb głośnomówiący.
 • Integracja – zaawansowane modele mogą oferować możliwość integracji z zewnętrznymi systemami poprzez wejścia alarmowe oraz port RS 485.
 • Wykonanie – w zależności od docelowego miejsca montażu, warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonano wideodomofon IP z kamerą.
 • Wsparcie SIP 2.0 – kompatybilność z tym standardem pozwala na przekierowanie połączeń abonenckich na zewnątrz poprzez telefonię internetową VoIP.
 • Gwarancja – dobre wsparcie serwisowe i wieloletnia gwarancja to czynniki, które sprawiają, że warto zaufać urządzeniom oferowanym przez konkretnego producenta.

Ważnym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę na etapie wyboru, jest również możliwość podpięcia dodatkowych kamer IP. W ten sposób wideofon posłuży również jako małe centrum monitoringu z funkcją zdalnego podglądu na żywo przez aplikację mobilną.

Wideodomofon Bas IP – dobry wybór w korzystnej cenie

Jeżeli szukasz wideofonów w korzystnej cenie, to wideodomofon Bas IP może być doskonałym rozwiązaniem. Sprzęt oferuje szereg funkcji przydatnych do poprawy poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania mieszkań na terenie nowoczesnych osiedli.