Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

wykorzystując odpowiednie triki możemy sprawić, że optycznie będzie ona wydawała się nam większa! Jak urządzić małą łazienkę w bloku - Zobacz sam!
Nieruchomości

Jak urządzić małą łazienkę w bloku?

Marzymy o remoncie choć doskonale zdajemy sobie sprawę z czym będziemy mieli do czynienia. Posiadając niewielki metraż takie prace remontowe są bardzo uciążliwe, dlatego warto wcześniej ustalić wszystko ze szczegółami, by przebiegło to możliwie jak najszybciej. Nie ulega wątpliwości, że najwięcej problemów możemy mieć z małą łazienką. Jak ją urządzić? Już na samym początku musimy wiedzieć, że nawet taka powierzchnia nie skreśla nas z tego, by wyglądała ona na stylową i modną. Co więcej, wykorzystując odpowiednie triki możemy sprawić, że optycznie będzie ona wydawała się nam większa! Jak urządzić małą łazienkę w bloku – Zobacz sam!

Remont małej łazienki – misja niemożliwa?

Mała łazienka to faktycznie problem większości z nas. Kiedy następuje decyzja o jej remoncie zastanawiamy się czy to w ogóle możliwe? Tak! Istnieje wiele trików, dzięki którym nasza już nowa łazienka będzie nie do poznania. Staniemy przed wieloma wyborami, a każdy z nich będzie z pewnością niezwykle ważny. Chociażby to co wolimy – prysznic czy wanna? W przypadku małej łazienki wybór wydaje się być oczywisty – prysznic! Zajmuje on o wiele mniej miejsca. Ciekawym trikiem, który znacząco może optycznie powiększyć naszą łazienkę jest duże lustro. I choć dysponujemy naprawdę niewielką powierzchnią nie musimy rezygnować z dodatków dekoracyjnych jak chociażby doniczka na parapecie, która nada nieco smaczku.

Pomysł na łazienkę – skorzystaj z usług profesjonalistów lub zainspiruj się!

Może okazać się, że urządzanie małej łazienki może nas pokonać już na samym starcie. Co wtedy? Być może warto skorzystać z usług profesjonalistów? Obecnie już nawet w sklepach z dodatkami do łazienki znajdziemy fachowców, którzy wykonają dla nas projekt łazienki. Możemy również sami pobawić się w projektanta i poszukać inspiracji z katalogów lub przeszukując Internet. W sklepach internetowych znajdziemy meble łazienkowe przeznaczone do małych łazienek. Dowiemy się również, by stosować jasne kolory, a w tym głównie biały, który optycznie powiększy łazienkę. I nie chodzi tu tylko o kolor ścian, ale również dodatków – umywalka czy brodzik również może być w białym kolorze.

Jak urządzić mała łazienkę w bloku? Podsumowanie

Reasumując, zaprojektowanie małej łazienki to spore wyzwanie również dla osób, które zajmują się tym profesjonalnie. Nie jest to jednak zadanie nie do wykonania. Tak naprawdę niekiedy może się to okazać o wiele łatwiejsze niżeli się nam wydaje. Stosujmy się powyższych rad, a nasza nowa mała łazienka będzie perełką wśród całego mieszkania. Szukajmy designerskich rozwiązań, których obecnie jest naprawdę dużo. Znajdujmy meble 2w1, które w takim przypadku sprawdzą się idealnie. Nie zapominajmy o podstawach jakimi są jasne kolory, które powinny dominować i lustro. Już te dwa elementy sprawią, że nasza łazienka będzie sprawiała większej. Pod żadnym pozorem nie rezygnujmy z dodatków. Mała przestrzeń nie skreśla wykorzystania przedmiotów, które mogą nadać jej charakterystycznej atmosfery. W uzyskaniu takiego efektu pomóc nam mogą nie tylko profesjonaliści. Mając nieco czasu i chęci sami możemy stworzyć coś wyjątkowego.