Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

Porady

Kobieta żadnej pracy się nie boi – czyli poznaj rzeczy, w których Twoja partnerka jest lepsza od Ciebie

Mówi się, że kobiety to słaba płeć, ale czy na pewno, wszak w niektórych pracach panie są lepsze od panów. Warto zauważyć, że kobiety zasadniczo potrafią poradzić sobie niemal z każdym zadaniem, a przy tym są zdecydowanie bardziej zawzięte i nie poddają się. Dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam prace i rzeczy, w których Twoja partnerka jest lepsza od Ciebie.

Drobne naprawy i prace szczegółowe

Bądźmy szczerzy z niektórym pracami faceci sobie zwyczajnie nie radzą. Pomyślcie tylko o naprawach, w których wymagana jest zręczność czy stosowanie klejów profesjonalnych. W większości przypadków naprawa wazonu, mebla czy obicia skończy się dla faceta sklejeniem palców, a i zgubi małą część, którą ma przykleić. Choć są i tacy, którzy ową część przykleją sobie do palców. Męskie palce są niezgrabne i jakoś mało ogarnięte. Zastanówcie się, jak faceci piszą SMS-a. Tutaj w sumie wolimy myśleć, że ilość błędów w każdym słowie wynika raczej z naciśnięcia nie tej literki niż braku znajomości ortografii. Ale wracając do napraw, jeżeli zdarzy się Wam usterka i trzeba przykleić czy to kawałek ceramiki czy też okleiny, to kto tę pracę wykonuje? Jasne, że kobieta!

Kto wyrzuca pająki z domu?

Na początku związku większość kobiet lubi kreować się na bardzo delikatne i subtelne, które nawet muchy nie skrzywdzą. Oczywiście, że owadów nie krzywdzimy, ale potrafimy wyrzucić pająka z domu. Czasami jednak udajemy, że się boimy żebyście mogli pokazać swoją męskość, ale nie zawsze to wychodzi. Nieraz  poprosimy Was o złapanie na łopatkę pająka i przytrzymanie go zmiotką, a następnie wyrzucenie robaka.. Ale to zadanie Was przerasta, bo pająk ucieknie, a Wy piszczycie niczym śpiewający altem. Jest jeszcze opcja, że zamiast złapać pająka zostawiacie po nim tylko mokry ślad na ścienie, którego usuwanie i tak przypada nam, Zasadniczo takich zadać i my nie lubimy.

Organizacja pracy – wygrywają kobiety

Mówi się, że to mężczyźni mają bardziej ścisłe umysły? Ale to my wygrywamy jeżeli chodzi o organizację pracy, a jakby tego było mało to potrafimy robić kilka rzeczy naraz (choć nie twierdzimy, że wykonujemy je perfekcyjnie). W tym samym czasie potrafimy plotkować przez telefon, jedną ręką mieszać gotującą się w garnku zupę oraz jeść czekoladę. A czy Wy to potraficie? Sądzimy, że nie! Swoją drogą uważamy także, że znamy się na wszystkim, potrafimy Wam nawet doradzić zakup samochodu, bo przecież marka Dacia robi tak dobre samochody jak Volvo ( teraz już wiemy, że nie! Ale są ładne, no może nie do końca). Przyznajemy, że udajemy że znamy się na wszystkim, a znamy się prawie na wszystkim.

Potrafimy szybciej przygotować lepszy obiad, mamy bardzie wyrafinowane gusta smakowe i dbamy o zaopatrzenie

Dobry mężczyzna to taki, który zje niemal wszystko, zatem lepsze kawałki zostają dla nas. Ale taka zaleta może być też wadą, bo jak poprosimy Was o przygotowanie obiadu, to możemy otrzymać makaron z parówką i koncentratem, czyli nie jest to danie mistrza kuchni.  W sumie nie od dziś wiadomo, że kobiety mają bardziej wyrafinowane gusta smakowe i co ważne nie jesteśmy w stanie zjeść wszystkiego. Gotujemy lepiej pod presją czasu i gdy nam się chce potrafimy ugotować naprawdę świetne danie, które smakuje wybitnie, tylko żeby tak się chciało częściej… Na naszej głowie jest też zaopatrzenie domu w produkty spożywcze, bo inaczej jedlibyśmy tylko parówki i pizzę z mrożonki oraz pilibyśmy kolorowe napoje gazowane. Ale możemy się pochwalić, że potrafimy zadbać także o zaopatrzenie do Waszej pracy i przypominamy, aby zakupiliście różne rodzaje klejów w Ataszek.pl, bo zawsze mogą się przydać, także w domu. W końcu cena i wysoka jakość mogą iść a parze.

Oczywiście do naszego zestawienia należy podejść z humorem i dystansem, gdyż bierzemy pod uwagę głównie stereotypy, a przecież każdy z nas jest inny i każdy potrafi co innego. A przy tym musimy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że kobiety i mężczyźni świetnie się dopełniają i uzupełniają, wszak i mężczyzna może świetnie gotować, a kobieta naprawiać samochody. Ograniczenia istnieją tylko i wyłącznie w naszej głowie, podobnie jak stereotypy i pisząc już zupełnie na poważnie, nie należy im ulegać.