Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

pisanki na szydełku
Porady

Pisanki na szydełku – oryginalna ozdoba

Pisanki na szydełku były niezwykle popularne kilkanaście lat temu. Następnie zostały zastąpione szklanymi i plastikowymi ozdobami, które doskonale prezentowały się na gałązkach bazi. Obecnie jednak w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych coraz częściej znaleźć można oryginalne, efektowne pisanki na szydełku. Jak je zrobić? Dlaczego warto poświęcić wolny czas, by stworzyć taką efektowną ozdobę?

Kolorowe pisanki

W wielu domach w Wielką Sobotę kontynuowana jest tradycja robienia pisanek. Panie coraz chętniej dekorują dom na święta rozmaitymi ozdobami. Kolorowe jajeczka, efektowne zajączki, pachnące gałązki, świeże kwiaty – tego wszystkiego z pewnością nie zabraknie w wielu domach. Osoby, które mają czas i uwielbiają samodzielnie tworzyć rozmaite rzeczy z pewnością powinny spróbować zrobić pisanki na szydełku. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka kolorowych nici, kilka błyszczących koralików, dużą, grubą igłę, mocny klej. ostre nożyczki oraz oczywiście szydełko najlepiej o grubości 0,9 – 1,0. Dobrze również przygotować wydmuszkę kurzego jajka. Jeżeli jest się w posiadaniu jajka od strusia, to z pewnością taka pisanka będzie niezwykle wyjątkowa.

Dlaczego warto spróbować?

Tego rodzaju ręcznie wykonane pisanki sprawią, że dom będzie prezentował się imponująco. Wystarczy kilka sztuk, by stworzyć piękną dekorację stołu lub drzwi. Ponadto, trzeba przyznać, że tworzenie ozdób wielkanocnych może być bardzo odprężające. W zaciszu własnego domu, z kilkoma gadżetami w ręki można zrobić naprawdę ciekawe, piękne drobiazgi nie tylko dla siebie, ale również dla bliskich. Pisanki na szydełku można tworzyć także z dziećmi. Ta kreatywna zabawa sprawi, że najmłodsi będą miały niesamowitą frajdę tworząc kolorowe pisanki przy pomocy sznurka, szydełka i kilku błyszczących koralików.

Ręcznie robione ozdoby

Ręcznie robione ozdoby od zawsze cieszyły się ogromnym uznaniem wśród klientów. Co ciekawe osoby, które sprzedają takie rzeczy przez internet nie mogą narzekać na brak klientów. W sieci można znaleźć bowiem mnóstwo sklepów oraz portali społecznościowych, na których autorzy reklamują stworzone przez siebie pisanki na szydełku. Niektóre z nich przypominają prawdziwe dzieła sztuki, dlatego też ceny ich są niekiedy również bardzo wygórowane. Przeważnie za takie ręcznie wykonane pisanki trzeba zapłacić od około 20 zł do nawet 200 zł (w zależności od rozmiaru, rodzaju zdobień itp.).

Gdzie kupić akcesoria do stworzenia takich pisanek?

Osoby, które planują w tym roku na święta Wielkanocne stworzyć takie efektowne, kolorowe pisanki na szydełku już teraz mogą zakupić niezbędne akcesoria w wielu sklepach. Z pewnością w każdym markecie dostanie się kolorowe, mocne nici, jak i solidnie wykonane szydełko oraz piękne ozdoby (w postaci: koralików, dżetów, cekinów itp.). W sklepach internetowych także można kupić świetne przybory, za pomocą których zarówno dorośli, jak i dzieci stworzą wiele pięknych pisanek, które będą ozdabiać dom przez kolejne lata. Szybko, sprawnie i co najważniejsze tanim kosztem można stworzyć mnóstwo dekoracji na święta.