Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

ścianka działowa z lameli
Poradnik

Zalety ścianki działowej z lameli

W obecnych czasach tworzenie ścianek działowych to bardzo często wykorzystywane rozwiązanie podczas podziału pomieszczenia. Ścianki działowe mogą być tworzone na przykład z takich materiałów jak lamele. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat takiego rozwiązania oraz zapoznać się z jego głównymi zaletami.

Estetyka

Wśród głównych zalet tworzenia ścianek działowych z lameli z całą pewnością można wskazać wyjątkowo wysoki poziom estetyki, niezależnie od rodzaju wnętrza, w którym konstrukcja została umieszczona. Lamele ścienne w pozytywny sposób wpływają na estetykę pomieszczenia, dlatego jest to tak chętnie wykorzystywane rozwiązanie w obecnych czasach. Drewno w domu sprawia, że poszczególne pomieszczenia nabierają ciepłego klimatu oraz przytulności, a także oryginalnego charakteru.

Ponadczasowość

Ścianka działowa z lameli bez wątpienia jest rozwiązaniem o ponadczasowym charakterze, które na pewno przetrwa próbę czasu. Lamele mogą z powodzeniem stanowić jeden z elementów minimalistycznego wykończenia wnętrza, ponieważ mają bardzo uniwersalny charakter. W pozytywny sposób wpływają na aranżację każdego wnętrza, ponieważ optycznie je powiększają oraz nadają mu oryginalnego charakteru.

Poprawa akustyki

Kolejną zaletą wykorzystania ścianek działowych z lameli we wnętrzach jest poprawa poziomu akustyki w pomieszczeniach. Jest to możliwe dzięki zdolnościom zmiany propagacji fal dźwiękowych. Poprawa akustyki we wnętrzach o różnym charakterze sprawia, że wygodniej i przyjemniej można spędzać w nich swój wolny czas. Dlatego takie rozwiązanie szczególnie sprawdza się w salonach, sypialniach, ale także pokojach przeznaczonych dla najmłodszych członków rodziny.

Szeroki wybór

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć szeroki wybór lameli, które różnią się między sobą podstawowymi aspektami. Wśród nich można wskazać przede wszystkim wygląd lameli, a w szczególności ich kolorystykę. Barwę lameli z powodzeniem można dopasować do stylu oraz kolorystyki, w jakiej zostało zaaranżowane dane wnętrze. Dzięki temu całość na pewno będzie się charakteryzowała wyjątkowo wysokim poziomem spójności oraz będzie zachwycała otoczenie swoim niepowtarzalnym wyglądem.

Łatwy montaż

Wśród głównych zalet ścianek tworzonych z lameli można wskazać także stosunkowo łatwy montaż, zwłaszcza jeśli porównuje się go do stawiania ścianek działowych z innych materiałów, takich jak na przykład płyty kartonowo-gipsowe. Lamele montuje się na specjalnych płytach bazowych. Jednak możliwy jest również ich montaż na klej lub specjalną taśmę, jeśli sytuacja to umożliwia. Z montażem lameli powinien sobie bez większych problemów poradzić każdy.

Cena

Budowa ścianki działowej z lameli to także rozwiązanie bardzo korzystne pod względem finansowym, ponieważ ceny tego rodzaju materiałów nie są zbyt wygórowane. Idealnie sprawdzą się podczas tworzenia ścianek działowych oraz pozostałych dekoracji ścian i doskonale zastąpią w tym przypadku bardziej tradycyjne materiały. Lamele można kupić zarówno w postaci gotowych paneli, jak i pojedynczych listew. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji oraz gustu.