Zabezpieczenie drogocennych przedmiotów to niezwykle ważna kwestia. Jednym ze sposobów na ochronę mienia jest kłódka szyfrowa, która to może mieć szerokie zastosowanie. Można ich używać chociażby do zamykania skrzynek, szaf i walizek. Jaki korpus kłódki szyfrowej wybrać? Na jaki pałąk warto się zdecydować? Jakie pozostałe aspekty mają znaczenie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Jaki korpus kłódki szyfrowej wybrać?
Spoglądając na kłódkę szyfrową możemy dojść do wniosku, że największym jej elementem jest korpus. Dostępne są jego następujące kształty: okrągły, prostokątny i kwadratowy. Warto podkreślić, że do wyboru są również nieco rzadziej spotykane modele, wśród których najczęściej wyróżnia się kłódkę szyfrową walcową, która jak sama nazwa wskazuje, ma charakterystyczny kształt walca. Wysokiej klasy egzemplarze wyróżniają się solidnym korpusem, który jest produkowany ze stali lub mosiądzu. Im bardziej masywny jest ten element, tym większe jego bezpieczeństwo. Wiąże się to jednak bezpośrednio z tym, że ciężar i rozmiary są nieco większe.
Na jaki pałąk warto się zdecydować?
Skoro wiemy już, na co zwracać uwagę sprawdzając korpus kłódki szyfrowej, w dalszej kolejności należy zająć się pałąkiem. W zdecydowanej większości przypadków charakteryzują się one pałąkiem w kształcie litery U. Co ciekawe, w sprzedaży znaleźć można także nieco inne modele, które to wyposażone są w trzpień. Kłódka na szyfr każdorazowo powinna posiadać pałąk, który to pasuje do lokalizacji, w której będzie przypinany. Kluczowe jest, aby dopasować go do miejsca montażu, w przeciwnym wypadku powstaną luzy. Prowadzi to do tego, że element zabezpieczający jest zdecydowanie łatwiejszy do przecięcia przez włamywacza. Wybierając grubszy, jednocześnie solidniejszy pałąk możemy liczyć na maksymalizację bezpieczeństwa. Warto zatem zainwestować nieco większą ilość gotówki, aby zakupić produkt wysokiej jakości.
Jakie pozostałe aspekty mają znaczenie?
Przed zakupem kłódki szyfrowej warto zwrócić uwagę także na mniej oczywiste aspekty, wśród których najczęściej wyróżnia się zabezpieczenia przeciwwilgociowe, zamki i producenta. Kłódka na szyfr znajdująca się na zewnątrz narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne, a powłoka antykorozyjna sprawia, że wytrzymałość elementu zostaje zwiększona. Zamek natomiast może posiadać 3 lub 4 obracające się beczułki z cyframi. Wybór zależny jest od indywidualnych preferencji. Koniecznie skorzystaj z oferty sklepu: https://delmet.pl/72-klodki-szyfrowe.