Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

pościel antyroztoczowa
Poradnik

Pościel antyroztoczowa – Zadbaj o zdrowy sen swój i swoich bliskich

Trudno jest znaleźć mieszkanie, w którym nie występuje i nie mieszkają w nim roztocza. Jest to uciążliwe. Nie tylko nie sprzyja samopoczuciu, ale też zdrowiu. Zwłaszcza, gdy wśród domowników są alergicy. W takiej sytuacji trzeba działać w kierunku wyeliminowania z otoczenia wszystkich czynników mogących zaostrzyć objawy alergii.

Roztocza atakują, gdy śpimy

Kaszel, katar i wysypka – do tych dolegliwości duża grupa alergików zdążyła się przyzwyczaić. Zwłaszcza do tych, z którymi trzeba zmierzyć się każdego poranka. Noc jest bowiem porą, gdy atakują roztocza bytujące w pościeli.

W miejscu, w którym większość osób spędza część doby, regeneruje się i odpoczywa, łatwo znaleźć martwy naskórek, pot i kurz. W połączeniu z wysoką temperaturą, jaką wytwarza organizm ludzki, tworzą się idealne warunki do życia różnego rodzaju mikroorganizmom. Mogą pojawić się różnego rodzaju grzyby, bakterie i przede wszystkim roztocza. To kryje w sobie niemal każda używana na co dzień pościel.

Roztocza żywią się tym, co znajdą w pościeli. Jak każdy żywy organizm, produkują zanieczyszczenia. To przez nie alergicy budzą się z zapchanym nosem, drapaniem w gardle, uporczywym kaszlem oraz łzawiącymi i zaczerwienionymi oczami.

Pościel antyroztoczowa na dobry sen

Osobom, które rano budzą się w kiepskiej formie, polecana jest pościel antyroztoczowa. Miejsce snu wolne od czynników alergennych da im zdrowy odpoczynek. Poranek bez przykrych dolegliwości towarzyszących od chwili pobudki, będzie początkiem dobrego dnia.

Czym charakteryzuje się pościel antyroztoczowa? Przede wszystkim materiałami, z jakiego została ona wykonana. Są one skuteczną barierą dla mikroorganizmów. Roztocza nie mają możliwości dostania się do wnętrza kołdry i poduszki, a tym samym nie mają gdzie założyć swoich kolonii. Roztocza nie rozwijają się w niej, nie tworzą nowych pokoleń i nie zostawiają po sobie śladów wywołujących reakcje alergiczne.

Pościel antyroztoczowa – Jak kupić?

Kupując pościel antyroztoczową dobrze jest wybrać wykonaną z materiału, który można prać w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza, najlepiej w pralce. Takie czyszczenie kołdry i poduszki daje gwarancję pozbycia się mieszkańców, którzy zdecydują się podjąć próbę skolonizowania pościeli.
Ważne jest, by pościel prana w wysokiej temperaturze i w pralce nie traciła swoich właściwości. Chodzi tu zarówno o strukturę uniemożliwiającą roztoczom dostanie się do wnętrza kołdry i poduszki, jak i samego wypełnienia pościeli. Nie powinno ono zbijać się w jednym miejscu, tworząc puste przestrzenie. Jednocześnie dobrze jest też wybrać powłokę, która podczas prania nie będzie traciła swoich walorów estetycznych i pozostanie miła w dotyku.

Producenci oferują pościel antyroztoczową w różnych rozmiarach. Bez problemu znajdzie się więc komplet, w którym zdrowo i komfortowo wyśpi się dziecko, dorosły lub para małżeńska. Łatwo dobrać ją wymiarem odpowiednio do standardowych wielkości łóżek.

Na rynku dostępne są zestawy pościeli, pod którymi można spać latem, zimą lub bez względu na sezon. Można więc zdecydować się na komplet całoroczny lub uwzględniający zmianę potrzeb wraz z porą roku.
Warto zainwestować w pościel antyroztoczową dobrej jakości, by przez wiele lat cieszyć się komfortowym i przede wszystkim zdrowym snem swoim i swoich bliskich.