Spółdzielnie Mieszkaniowe

Portal o mieszkaniach, apartamentach i domach

jak złodzieje oznaczają mieszkania
Nieruchomości

Jak złodzieje oznaczają mieszkania?

Jak złodzieje oznaczają mieszkania? Jak sprawdzają, czy ktoś jest w domu? Tego rodzaju pytania można znaleźć praktycznie codziennie na wielu różnych forach internetowych. Jak się bowiem okazuje w praktyce, nie ma dnia, by jakiś dom lub mieszkanie nie zostało okradzione przez złodzieja. Dlatego też warto poznać, jak działają złodzieje. Kilka poniższych wskazówek z pewnością uchroni dobytek wielu ludzi przez intruzami.

Jak ochronić swoją własność?

Chyba większość osób obawia się, że w czasie ich pobytu w pracy lub podczas wyjazdu na wakacje, do ich domu lub mieszkania zawitają intruzi. Tak naprawdę w obecnych czasach złodzieje coraz mniej boją się tego, iż mogą być zauważeni przez sąsiadów lub kompletnie nie zwracają uwagi na to, iż w domu jest alarm, czy też system monitorujący. Ci, którzy chcą okraść dom bez żadnych skrupułów potrafią wtargnąć na teren czyjeś posesji i w zaledwie kilka minut ukraść wiele cennych rzeczy. Warto więc zachować wszelkie środki zapobiegawcze, by uniemożliwić lub utrudnić złodziejom ich plan. Drzwi antywłamaniowe, dobrze zabezpieczone okna, zamknięta brama garażowa, zamknięta furtka i brama zewnętrzna, odpowiednie oświetlenie domu i okolicy, monitoring sąsiedzki – to z pewnością uniemożliwi złodziejowi szybkie i sprawne dostanie się do czyjegoś domu lub mieszkania.

jak złodzieje oznaczają mieszkania

Metody działania złodziei

Mimo zastosowania powyższych ośrodków ochronnych przed złodziejami, bardzo często zdarza się tak, że gdy mieszkańcy śpią lub gdy wyjechali do rodziny na weekend, ich mieszkanie lub dom zostają okradzione. Dlatego też, trzeba zwrócić uwagę na wszystkie podejrzane sytuacje, które mają miejsce. Bardzo rzadko zdarza się tak, że dom okradany jest znienacka. Najczęściej złodzieje długo rozpoznają teren i bardzo skrupulatnie przygotowują się do tego, by okraść daną posesję. Być może zaniepokoiło mieszkańców to, że akwizytor był natarczywy i przez długi czas rozglądał się, chcąc sprawdzić, jakie zabezpieczenie widnieje przy danej posesji? Być może tajemniczy kurier bez paczki zrobił rozeznanie terenu?

Zdarzają się także sprzedawcy, którzy uporczywie próbują coś sprzedać domownikom, a tak naprawdę są to złodzieje, którzy sprawdzają czujność mieszkańców. Niekiedy złodzieje puszczają również drony blisko okien posesji, by te zrobiły zdjęcia wnętrzom. Nagminnie w blokach można spotkać się z sytuacjami, że złodzieje sprawdzają klamki mieszkań chcąc dowiedzieć się, które są otwarte. Niekiedy złodzieje starają się „wyciągnąć” domowników z domu zmuszając ich, by ci wyszli z domu poprzez telefony z pobliskich urzędów, w których pracownicy wzywają do pilnego stawiennictwa. Wszystkie takie podejrzane sytuacje najlepiej od razu zgłaszać dzielnicowemu lub na komisariacie policji. Monitoring odpowiednich służb z pewnością nie zaszkodzi w takiej sytuacji.

jak złodzieje oznaczają mieszkania

Jak widać z powyższego, złodzieje mają mnóstwo sposobów na to, by oznaczyć dom, który chcą okraść w najbliższych dniach lub godzinach. Trzeba być bardzo czujnym, gdyż złodzieje mogą podszywać się pod kurierów, instalatorów, kominiarzy oraz przedstawicieli handlowych.